Ceník svatebního fotografování

Napište mi základní informace o vaší svatbě a obratem odpovím s konkrétní cenovou nabídkou.

Siluety nevěsty a ženicha v průhledu jeskyně, vodopád osvětlený protisvětlem vycházejícího slunce vypadá jak rozžhavený oheň, dole voda s odrazem ženicha a nevěsty
Ačkoli nejvíce fandím moderní digitální technice, pro zábavu fotím i stoletými analogovými přístroji nebo vlastnoručně vyrobenou dírkovou komorou. Od r. 2022 koketuji s využitím umělé inteligence — svatební fotka, kterou tady vidíte, zvítězila na prvním místě mezinárodní soutěže svatebních fotografů v kategorii Creative Fine Art.

Časté dotazy

Umíš fotit?

Fotografoval jsem přes 300 svateb (kde jsem fotil?), proto věřím, že znám nejčastější přání i obavy snoubenců. Svoje zkušenosti předávám svatebním fotografům v mých kurzech (tady) i vám snoubencům (tady). Moje svatební fotografie jsou úspěšné i v mezinárodních soutěžích. I přesto si ale uvědomuji, že každý člověk je jedinečný, takže si rád vyslechnu i vaše přání, abych mohl udělat maximum přímo pro vás. Tady více o mně.

Co všechno nám na svatbě vyfotíš?

Všechno. Detaily předmětů, prostředí svatby, reportáž, stylizované skupinky hostů, dokážu si zrežírovat i větší počet osob, portréty (nemusíte se bát, že byste nevěděli, co dělat, vždy ode mě dostanete snadné instrukce), gratulující svatebčany, dekorace, detaily z jídla z rautů a sweet barů, spoustu momentek, děti, zvířecí mazlíčky. Zachytím tak kompletní svatební den ze všech stran, a klienti si proto nestěžují, že by jim na fotkách něco chybělo.

Kolik fotek dostaneme?

Za celý den vyfotím běžně 4–6 tisíc fotek (neflákám se), z toho pro vás vyberu ty nejlepší a nejzajímavější. Počet fotografií dodávám BEZ OMEZENÍ, takže záleží jen na tom, jak velkou budete mít svatbu a co všechno se tam bude dít. Pro vaši představu: počet odevzdaných fotografií z celodenní svatby jde do stovek (např. za rok 2021 jsem odevzdával v průměru 700 fotek). Zhruba 200 fotografií tvoří jádro, ale k tomu Vám přidám všechny další zajímavé fotografie, především momentky. Ale pozor, nejsou to jen ledabylé výcvaky, naopak to jsou fotografie, kde lidé něco aktivně dělají, smějí se, atp. To je jeden z přínosů zkušeného svatebního fotografa oproti nezkušenému: díky zažité praxi je možné odevzdat více zajímavých fotografií a zároveň v lepší kvalitě.

I z krátkých fotografování vychází výsledek kolem 100 snímků (svatební obřad, skupinky, portréty novomanželů, pár momentek).

Upravuješ fotografie?

Fotografie ode mě dostanete VŠECHNY upravené. Všechny fotky procházím několikrát za sebou, abych je nejdříve protřídil, pak podle potřeby doladil náklon a kompozici fotografií, následně světlost/tmavost, kontrast, barvy a zkrátka abych je co nejlépe vylepšil. Nakonec provádím detailní retuše, při kterých upravuji zejména pleť nevěsty a ženicha, jejich oblečení, zuby, vrásky, provádím jemné zeštíhlovací korekce, atd. Obvykle se nevyhnu ani retuši předmětů (např. snubních prstenů ve velkém detailu), odstraňuji některé nečistoty na zemi, na stěnách, atd. Pokud si i přes všechny moje úpravy budete přát na fotkách něco doladit, samozřejmě to pro vás rád udělám. Tady se podívejte, co a jak retušuji.

V jaké podobě fotografie dostaneme?

Fotografie odevzdávám dvěma (nebo třemi) způsoby zároveň:

 • Online galerie s fotografiemi v maximální velikosti
  • Snadné sdílení všech fotek s vašimi přáteli — stačí jim přeposlat odkaz, jakmile na něj kliknou, fotky se jim hned zobrazí — rychlé a jednoduché.
  • Vy a kdokoliv, komu odkaz nasdílíte, si můžete fotografie stáhnout a uložit na vlastní disky (buď všechny fotky naráz nebo jen vybrané).
  • Vybrané fotografie si můžete objednat k tisku přímo z galerie, to je pro vás pohodlné a rychlé (ať už se jedná o malé fotografie nebo o velké fotoobrazy). Stejně tak si může z galerie objednat vlastní výběr tištěných fotografií kdokoliv další, komu nasdílíte odkaz na galerii.
 • Storyline galerie
  • Nejlepší fotografie, které tvoří jádro příběhu, dostanete ve speciální galerii, která zajistí, abyste si nejdůležitější snímky naplno vychutnali.
 • Design pro fotoknihu
  • Zájemcům o tisk fotoknihy vytvořím kompletní návrh designu.
Jak dlouho trvá dodání fotek?

Rychlost dodání fotek záleží na aktuálním pracovním vytížení v průběhu roku. Jako jeden z mála českých fotografů se věnuji svatebnímu fotografování na plný úvazek, proto mu dokážu věnovat více času než ostatní. Dodání fotografií mi trvá obvykle 1 až 4 týdny (menší zakázky i kratší čas). Každopádně pokud byste na dodání svatebních fotografií z jakéhokoli důvodu pospíchali, můžete si u mě připlatit prioritní zpracování.

Můžeme se před svatbou vidět?

Pro celodenní fotografování svatby doporučuji, abychom se před svatbou spojili a vyměnili si důležité informace ohledně událostí a harmonogramu vaší svatby. Abychom se navzájem poznali, abych si vyslechl všechna vaše přání a dokázal pro vás být “ideálním fotografem na míru”.  Předám vám pár tipů, které se vám můžou pro svatební den hodit. Schůzky pořádám online (WhatsApp, Zoom, Skype…) nebo osobně ve spojení s předsvatebním fotografováním.

Děláš předsvatební fotografování?

Focení si můžete vyzkoušet nanečisto na předsvatebním fotografování, např. pár měsíců před svatbou. Tato příprava vede v důsledku k lepším svatebním fotografiím. Více se poznáme, já uvidím, jaký typ fotografií se vám líbí a jaký styl focení vám dobře “sedne”. Vy více porozumíte, co máte před fotoaparátem dělat, jak se tvářit, co dělat s rukama, nohama, atd. Fotky uvidíte ještě před svatbou, takže se z nich můžete sami poučit a mně dát zpětnou vazbu, co se vám nejvíc líbí. Na vlastní svatbě už nebývá tolik času a sil, takže každá příprava přijde vhod. Co víc, výsledné fotografie z předsvatebního fotografování můžete využít i jako plakát na svatbu, pro svatební nástěnku fotografií, svatební oznámení, atp. Více informací o předsvatebním fotografování tady.