Ceník – Fotograf na svatbu

1. CENOVÁ NABÍDKA: Kratší svatební fotografování. Cena 1.500 Kč za každou půlhodinu (tady klikni)

První cenovou nabídku využijete, pokud si přejete svatební focení dlouhé 1 až 5 hodin. Pro delší focení je výhodnější druhá cenová nabídka.

  • 1 hodina… 3.000 Kč
  • 1 a půl hodiny… 4.500 Kč
  • 2 hodiny… 6.000 Kč
  • 2 a půl hodiny… 7.500 Kč
  • 3 hodiny… 9.000 Kč
  • 3 a půl hodiny… 10.500 Kč
  • 4 hodiny… 12.000 Kč
  • 4 a půl hodiny… 13.500 Kč
  • 5 hodin… 15.000 Kč
  • delší doba… viz 2. cenová nabídka

Čas označuje dobu mojí přítomnosti, začíná se počítat od domluveného času příchodu, končí v čase, kdy se rozloučíme, a zahrnuje i všechny časové prodlevy, během nichž se nefotí (přejezdy, čas na jídlo, atd.). Účtuje se každá započatá půlhodina.

Počet fotografií dostanete pro jednoduchost bez omezení. Fotografie dostanete v elektronické podobě v maximální velikosti. K dispozici budete mít i online galerii pro snadné sdílení fotek s vašimi přáteli. Pro svatební focení dlouhé alespoň 2 hodiny dostanete navíc i emotivní videoprezentaci fotek s hudbou. Po svatbě si můžete objednat za příplatek tištěnou svatební fotoknihu.

2. CENOVÁ NABÍDKA: Celodenní fotografování. Cena 15.000 Kč až 21.000 Kč (tady klikni)

Druhá cenová nabídka je varianta, kterou volí většina mých klientů. Obsahuje celodenní fotografování od rána až do večera, počet hodin nepočítám. Počet fotografií budete mít pro jednoduchost bez omezení. Fotografie dostanete v elektronické podobě v maximální velikosti. K dispozici budete mít i online galerii pro snadné sdílení fotek s vašimi přáteli a emotivní videoprezentaci fotek s hudbou. Po svatbě si můžete objednat za příplatek tištěnou svatební fotoknihu.

Prosím, napište mi, kdy a kde plánujete Vaši svatbu, já vám do 24 hodin odpovím s konkrétní cenovou nabídkou (včetně ceny za dopravu). Více informací: co ode mě dostanete a co všechno nabízím.

FAQ – časté otázky

Kolik svatebních fotografií dostaneme?

Počet striktně neomezuji. Každá svatba je jiná, takže pokaždé odevzdávám jiný počet fotografií. Záleží hlavně na počtu svatebních hostů a na tom, jak je nabitý program svatebního dne. Pokud budete zvát pouze pět svatebních hostů a celý den budete sedět u stolu, jen si spolu povídat, tak počet důležitých fotografií bude určitě nižší než v případě velikých svateb se stovkami svatebních hostů a s programem, kde se každých pár minut děje něco jiného. Je nesmysl dodávat spoustu podobných fotek, na druhou stranu by byla škoda, kdyby některé důležité fotografie chyběly. Určit vhodný počet fotek nemůžete spolehlivě dopředu vy ani já, nechci Vás tím proto stresovat. Dostanete zkrátka všechny důležité a zajímavé fotografie. Během celého dne vyfotím na svatbě běžně 2 až 4 tisíce snímků. Z toho Vám vytvořím výběr několika set nejvíce důležitých fotografií, bývá v rozmezí 300 až 800 fotek. Obvykle dávám fotek raději více než méně, takže už je pak na Vás, jestli si budete chtít vytvořit ještě nějaký vlastní menší výběr.

Veliký počet nafocených fotek odpovídá mému stylu focení, kdy často fotím lidi v pohybu, je pak potřeba vybrat fotografii, která vystihuje pohyb nejlépe. Nebo nějakou „fázi“ smíchu. Nebo typicky při skupinovém focení se nafotí každá skupinka vícekrát, čím větší skupiny, tím více fotek – tím pak vzroste pravděpodobnost, že na alespoň jedné z fotek budou všichni vypadat dobře, nebudou mít při mrknutí zavřené oči, otevřená ústa atp.

Když si tě objednáme na celý svatební den, kolik hodin budeš fotit?

Svatební fotografování obvykle začíná zhruba dvě hodiny před začátkem oblékání nevěsty do svatebních šatů, končí podle harmonogramu důležitých událostí. Pokud má Váš svatební den neobvyklý časový plán, domluvíme se na časovém rozsahu focení individuálně. Někteří zákazníci bohužel v minulosti zneužívali můj „neomezený časový plán“ nebo se harmonogram neplánovaně posunoval kvůli několikahodinovým únosům nevěsty atp., proto se nyní dopředu domlouvám s klienty na čase odchodu. Obvykle se spolu domluvíme, že odejdu do 22:00 (tj. celoročně po západu slunce, v naprosté většině případů je to už doba volné zábavy). Každá další minuta je za příplatek 20 Kč.
Divoké pitky, hry a tancování mohou být v celkovém záznamu taky, ale nepatří tam v nadměrném počtu. Kdybych fotil tanec při každé písni – nakonec by bylo tanečních fotek více než všech ostatních fotek z průběhu svatebního dne. Když už začne volná zábava, bývá pomalu čas na odchod fotografa – a v pokročilých nočních hodinách už ani nebývá vhodné fotit stav svatebčanů :-)

Dáváš zákazníkům i formát fotek RAW?

RAW je formát dat, do kterého většina profesionálních fotografů ukládá fotografie ve fotoaparátu hned po vyfocení, fotky v této podobě nejsou pěkné, nejsou upravené, jsou to „surová data“, fotograf je teprve v počítači upraví a přetvoří na běžný formát JPG. Běžné hobby fotoaparáty fotí rovnou do JPG, abyste nemuseli trávit čas jejich úpravou (možnosti úprav JPG jsou už omezené). Předat formát RAW dává smysl v případě, kdy např. fotím na velké firemní akci spolu s několika dalšími fotografy a pak od všech fotografů zpracuje výstup jeden jediný člověk, aby všechny fotografie dostaly v prezentaci firmy stejný vzhled.
Fotografie ze svatby nemá smysl předávat ve formátu RAW, protože Vám je připravím já. Stejně jako Vám kuchař v restauraci nedá původní syrové maso, ani já nepředávám RAW formát svatebních fotografií.