svatební fotograf
Svatební fotograf Petr Doležal s fotoparátem, kufrem a stativem před Park Hotelem Popovičky

petr-dolezal@petr-dolezal.cz
+420 777 938 327
Instagram

Jsem svatební fotograf na plný úvazek, retušér a lektor fotografování. Fotím přes 10 let – ročně až 70 svateb, zejména v ČR. Jsem členem mezinárodních asociací svatebních fotografů, tu a tam v soutěžích vyhrávají i moje fotografie. Ale především jsem tady pro Vás. Chci, abyste byli maximálně spokojení. Ke svatbám přistupuji velice zodpovědně, ale zároveň musí být i legrace. Časté otázky tady.

Veronika & Marek
Read More
„Petr je úžasný fotograf a skvělý člověk. Petra jsme si vybrali jako fotografa na naši svatbu a musíme vřele doporučit. Fotky jsou nádherné, Petrovi se krásně podařilo zachytit atmosféru. Vůbec nechápu, jak to zvládl všechno vyfotit a ještě z různých míst a úhlů. Udělal nám jak krásné fotky novomanželské, tak i hromadu fotek, kde je vidět, jak se lidé smějí a baví, jak si ten den užívají s námi.“
Markéta & Filip
Read More
„To je tak tak nádherný!!!! To vůbec nechápu!!! Jsi profik největší!!!! Od 0-100 je to nekonečno. Já jsem se na ne tak těšila, ale tohle teda... Wow Hrozně moc děkujeme!!!!“
Lenka & Honza
Read More
„Bože, Petře, to je NÁDHERA!!!!!!! Ještě, že jsem si tě našla, tj překrásné, moc moc děkujeme.“
Adélka & Frederik
Read More
„Jako... děláš si srandu? To je absolutně nádherný. Jdeme si to pustit na televizi a takhle až do rána :-D Děkujeme, děláš úžasnou práci a jsi skvělej sympaťák, jsme šťastní, ze jsme se rozhodli pro Tebe. Lepší volba neexistuje.“
Iveta & Tomáš
Read More
„(...) jsme MOC rádi, že jsme si Petra vybrali... předčil naše očekávání... Je to nejen profesionál, který umí a je naprosto spolehlivý, ale do své práce dává srdce a díky Petrovi máme nádherné vzpomínky... Děkujeme Ti, Petře.“
Monika & Pavel
Read More
„(...) osobní setkání jen potvrdilo, že Petr má focení rád a nebere ho jen jako zaměstnání, ale jako své poslání. S Petrem nám bylo v náš svatební den velmi dobře. Rozhodně jsem ho nemusela nikde uhánět, že to a to chci vyfotit, byl vždy u nás a zachytil všechny důležité okamžiky. A výsledek? Krásné fotografie (...)“
Verča & Patrik
Read More
„Ahoj Petře, chtěla jsem ti moc a moc poděkovat za sobotu. Žádného lepšího fotografa jsme si vybrat nemohli, tím si jsem naprosto jistá. Už jen tvůj přístup, komunikace a profesionalita mluví sama za sebe. A to ani nezmiňuju, jak jsi nám se vším pomáhal (teď mám na mysli například to, že jsi šel pomoct vzít kytky, organizoval jsi nám ten first look, neskutečně jsi mě uklidnil, když mi bylo do pláče ze zamračeného počasí a spoustu dalších takovýchto drobností, z nichž já tak o půlce ani nemám tušení :)) Když jsi potom odešel, každý tě moc chválil, že ses opravdu choval jako profesionál, přesně jsi věděl, co a jak a každý tě obdivoval. Děkujeme ti mockrát a jsme rádi, že jsi byl právě ty součástí našeho dne.“
V & M
Read More
„Žádné strnulé pózy a zdlouhavé aranžování. Petr je fotograf s neuvěřitelným lidským přístupem, celý den s námi vtipkoval a byl velmi příjemný. Všichni hosté ho chválili, za jeho profesionální přístup na jedné straně, a jeho humor a nenucenost na straně druhé. Až se naskytne další příležitost na focení, rozhodně nebudeme váhat znovu oslovit Petra.“
Bára & Martin
Read More
Petr je profík, který rozhodně ví, co dělá! Dokázal si na naší svatbě perfektně zorganizovat 100 lidí, navíc to na fotkách všem sluší! Pracuje jako myška, skoro jsme o něm nevěděli, takže vlastně ani nechápu, jak se mu povedlo tolik krásných fotek - jak momentek, tak uměleckých!:-) Celkově strašně příjemná spolupráce, Petr je moc fajn a rozhodně DOPORUČUJEME!!! Petře, ještě jednou strašně moc děkujeme!:-) B&M
Monča & Honza
Read More
...mohu konstatovat, že jsme nemohli vybrat lépe. Pokud by se nás někdo zeptal, zda bychom si ho vybrali znovu, tak naše upřímná odpověď by byla ANO!
Tereza & Vojtěch
Read More
Petr má dar a dělá neuvěřitelnou práci! Pro náš svatební den jsme si vybrali jeho a už od první schůzky jsme měli skvělý pocit. Měla jsem představu, jaké fotky bych ráda měla (a zároveň neměla) a Petr předčil očekávání a rozhodně všem doporučuji tohoto fotografa. Výsledná práce je bombastická! DĚKUJEME. Tereza a Vojtěch

Časté otázky

Napište mi prosím základní informace o vaší svatbě (kdy, kde, jak dlouhé focení) a obratem odpovím s konkrétní cenovou nabídkou.

Všude bez omezení.

Focení svateb mě živí, během 10 let jsem fotografoval už stovky svateb, pořádám i kurzy pro další svatební fotografy, fotil jsem na těchto místech.

Všechno. Detaily předmětů, prostředí svatby, reportáž, stylizované skupinky hostů, portréty (nemusíte se bát, že byste nevěděli, co dělat, vždy ode mě dostanete snadné instrukce), gratulující svatebčany, dekorace, detaily jídla ze zajímavých rautů a sweet barů, spoustu momentek, děti, zvířecí mazlíčky. Zachytím tak kompletní svatební den ze všech stran.

Počet fotografií dodávám BEZ OMEZENÍ, takže záleží jen na tom, jak velkou budete mít svatbu a co všechno se tam bude dít. Za celý den vyfotím běžně 3 až 7 tisíc fotek (neflákám se), z toho pro vás vyberu ty nejlepší a nejzajímavější. Pro vaši představu: počet odevzdaných fotografií z celodenní svatby jde do stovek (např. za rok 2021 jsem odevzdával v průměru 700 fotek). Zhruba 150 fotografií tvoří jádro, ale k tomu Vám přidám všechny další zajímavé fotografie, především momentky. Nejsou to jen ledabylé výcvaky, naopak to jsou fotografie, kde lidé něco aktivně dělají, smějí se, atp. To je jeden z přínosů zkušeného svatebního fotografa oproti nezkušenému: díky zažité praxi je možné odevzdat více zajímavých fotografií a zároveň v lepší kvalitě.
I z krátkých fotografování vychází výsledek zhruba na 100 až 200 snímků (svatební obřad, skupinky, portréty novomanželů, pár momentek).

Fotografie ode mě dostanete VŠECHNY upravené. Všechny fotky procházím několikrát za sebou, abych je nejdříve protřídil, pak podle potřeby doladil náklon a kompozici fotografií, následně světlost/tmavost, kontrast, barvy a zkrátka abych je co nejlépe vylepšil. Nakonec provádím detailní retuše, při kterých upravuji zejména pleť nevěsty a ženicha, jejich oblečení, zuby, vrásky, provádím jemné zeštíhlovací korekce, atd. Většinou se nevyhnu ani retuši předmětů (např. snubních prstenů ve velkém detailu), odstraňuji některé nečistoty na zemi, na stěnách, atd. Pokud si i přes všechny moje úpravy budete přát na fotkách něco doladit, samozřejmě to pro vás rád udělám. Tady se podívejte na ukázky, co a jak retušuji.

Fotografie vám odevzdám dvěma (nebo třemi) způsoby zároveň:

 • Storyline galerie
  • nejlepší fotografie, které tvoří jádro příběhu, dostanete ve speciální online galerii, která zajistí, abyste si nejdůležitější snímky naplno vychutnali
 • Velká online galerie
  • maximální velikost fotografií
  • snadné sdílení
  • snadné stahování (všechny fotky naráz nebo po jedné)
  • možnost objednávky tisku přímo z galerie
 • Design pro fotoknihu
  • zájemcům o tisk fotoknihy vytvořím kompletní návrh designu

Většinou za 1 až 4 týdny v závislosti na aktuálním pracovním vytížení. Pokud na dodání svatebních fotografií pospícháte, můžete si u mě zaplatit prioritní zpracování.

Začátek: Podle domluvy. Záleží na vašem svatebním harmonogramu a na tom, co všechno si budete přát fotografovat.
Konec: Bez příplatku do 22:00. Tento čas je celoročně po západu slunce, takže se stihne například i focení s prskavkami. Pokud byste potřebovali delší noční focení nebo máte netypický časový harmonogram svatby, hlaste dopředu ještě před objednávkou.

Focení si vyzkoušíte nanečisto na předsvatebním fotografování, např. pár měsíců před svatbou. Tato příprava vede v důsledku k lepším svatebním fotografiím. Více se poznáme, já uvidím, jaký typ fotografií se vám líbí a jaký styl focení vám dobře “sedne”. Vy více porozumíte, co máte před fotoaparátem dělat, jak se tvářit, co dělat s rukama, nohama, atd. Fotky uvidíte ještě před svatbou, takže se z nich můžete sami poučit a mně dát zpětnou vazbu, co se vám nejvíc líbí. Na vlastní svatbě už nebývá tolik času a sil, takže každá příprava přijde vhod. Co víc, výsledné fotografie z předsvatebního fotografování můžete využít i jako plakát na svatbu, pro svatební nástěnku fotografií, svatební oznámení, atp. Více informací o předsvatebním fotografování tady. Předsvatební focení není v základní ceně, objednáte za příplatek.

Ano, rád, pěkné fotky je škoda schovávat. Vybrané fotografie zveřejňuji k soutěžním, prezentačním nebo výukovým účelům.

Určitě, pošlu na vyžádání.

Záloha je čtvrtina ceny, v případě zájmu o rezervaci vám pošlu údaje k bankovnímu převodu. Zbytek mi stačí doplatit po svatbě.

Online přes videohovor (delší svatby) nebo telefonicky (kratší svatby). Stačí zhruba měsíc před svatbou (nebo dříve, budete-li chtít).

Ano, zejména Instagram. Spojte se tam se mnou a můžeme se začít srdíčkovat :-) Než se stanu součástí vaší svatby, rád se tam dozvím i něco o vás.

Kdyby jen jeden :-) Sepsal jsem pro vás dlooouhý seznam svatebních her. Spoustu dalších tipů pro plánování svatby najdete na mém blogu v kategorii pro snoubence, nebo mi rovnou zavolejte ;-)

Mám rád čokoládu, filmová dramata, výtvarné umění, nové technologie, běh a hudbu. Svatba spojuje vlastnosti všech těchto věcí dohromady :-)

Chcete mě vidět v akci? Koukněte sem na šokující záběry :-)

Ve fotografickém oboru se specializuji přímo na svatby. Fotím sice i jiné žánry:

  …svatby jsou ale oborem, kterému se věnuji nejvíce.

  Napětí, slzy dojetí, radost, smích, objetí. Svatební den je pro mě dnem silných emocí. Dnem plným očekávání, přátelského setkání i loučení. Ani v současném světě nepřestává být významným okamžikem života.

  Mým cílem je zachytit všechny tyto emoce a náladu svatebního dne, neopakovatelné okamžiky. Fotky mají i po letech připomínat lásku našich nejbližších. Někdy ji považujeme za samozřejmou a její pomíjivou vzácnost si bohužel uvědomíme až po čase…

  Každý amatérský fotograf víceméně umí vyfotit lidi, kteří přijdou na svatbu. Jako důležitější ale považuji to, aby fotografie vyprávěly i o pocitech. Takové fotografie pro nás mají po čase daleko větší cenu než jen dokumentační snímky. Svatební fotografie ode mě jsou živé vzpomínky, vyprávějí příběh Vás dvou, co jste tenkrát na svatbě prožívali a jak se cítili svatební hosté.

  Svatební fotografie stavím na čtyřech pilířích, aby to vypadalo velice sofistikovaně :-)

   • Emoce (napětí, slzy, objetí, přátelství, rodinná pouta, radost i dojetí a smutek)
   • Láska (vztah ženicha a nevěsty, ale i všech svatebčanů vůči nim)
   • Elegance (lidem sluší reprezentativní vzhled, vyhýbám se infantilně humorným zobrazením)
   • Detaily (ve zdánlivě bezvýznamných maličkostech se skrývá více, než si na první pohled uvědomujeme)

   Moje svatební fotky jsou především o lidech. Vždy se snažím, abyste na fotkách vypadali co nejlépe: ženy krásné a elegantní, muži silní a reprezentativní. Nejdůležitější je pro mě vztah Vás dvou, nevěsty a ženicha. Jako fotograf se na některá svatební místa vracím znovu a znovu. Přesto je svatba pokaždé jiná, protože lidé a jejich vztahy jsou to, co činí každou svatbu jedinečnou. A podle mě jsou lidé, projevy náklonnosti a přátelství tím nejdůležitějším, kvůli čemu se budete ke svým svatebním fotkám vracet s nadšením i po letech.

   Zajímavosti a klepy:

    • Fotil jsem nevěstě 2 svatby s různými ženichy – nejlepší důkaz spokojenosti klientů :-)
    • Fotil jsem svatby dvěma sestrám s pětiletou prodlevou; ale i dvěma bratrům se sedmitýdenní prodlevou – pro mě obrovská čest :-)
    • Na Mezinárodní den žen jsem fotil registrované partnerství dvěma pánům – proč ne :-)
    • Fotil jsem Evropany, Američany, Asiaty a Afričany – když zrovna nebyl Covid-19 :-)
    • Fotil jsem hinduisty, buddhisty, židy, křesťany a ateisty – fotografování se neohlíží na vyznání :-)
    • Fotil jsem designéry, fotografy, architekty, herce a známé osobnosti – zatímco jsem loktem odstrkoval paparazzi :-)
    • Fotil jsem 9 měsíců po svatbě těhotenské fotky, krátce před porodem – že by svatební noc? :-)
    • Ale ať už jsem fotil kohokoliv, vždy jsem se snažil fotit srdcem. <3

    Jsem svatební fotograf z Prahy, ale fotím i jinde po republice.

    Může Vás zajímat: Příběh o tom, jak jsem začal fotit svatby.

    Dost bylo povídání o mně. Já se teď těším na ten Váš příběh.

    Co nabízím?

    • Chci, abyste vypadali na fotkách ze svatby přirozeně a co nejlépe. To je jedním z hlavních úkolů svatebního fotografa. Abyste neměli dvojitou bradu, silná nadloktí, žluté zuby, kruhy pod očima. Ale zároveň abyste to byli pořád Vy.
    • Neumíte se tvářit? Nejste fotogeničtí? Tohle slýchám stále. Nedělejte si starosti, každý to před mým fotoaparátem dokáže. Živím se svatebním fotografováním, to znamená, že nepracuji s modelkami, ale s běžnými lidmi, kteří většinou stojí před fotografem poprvé v životě. Celý postup focení mám tomu přizpůsobený. Jednoduché a milé focení, které Vám svatební den nezkazí, ale naopak zpříjemní. Není to bolest, ale příjemný partnerský zážitek.
    • Uvolněné focení bez stresu. Fotografování se mnou není otrava ani pro pány. Sám jsem muž, takže chápu mužské obavy, že nás bude chtít cizí člověk při focení režírovat nebo do něčeho nutit. Takhle to ale u mě nechodí. Nabízím moderní způsob fotografování, zapomeňte na hrůzostrašné zážitky o krkolomném pózování. Jedná se o nenásilný příjemný přístup.
    • Snažím se o to, abych do Vašich svatebních fotografií vtiskl víc než jen Vaši podobu. Nesmí to být klasický svatební kýč. Chci, aby fotka vyprávěla příběh, aby působila na Vaše emoce. Aby měla nadčasový přesah, protože se k ní budete vracet i za desítky let.
    • Individuální přístup — každý pár snoubenců je jiný, a tak přistupuji ke každému z Vás individuálně, abych splnil všechna Vaše přání.
    • Neházím Vám klacky pod nohy: žádný limit počtu fotografií, ani počtu hodin na svatbě (pro celodenní focení). Nechci Vás tím zbytečně stresovat. Dostanete všechno důležité. Maximálně přátelský přístup.
    • Klidně mi tykejte, chcete-li. Při fotografování je to běžné a myslím si, že se pak všichni budeme cítit lépe. Chci být milou součástí Vaší svatby.
    • Dobře vím, že naplánovat svatbu není jednoduché, tak Vám to chci maximálně zjednodušit. Abyste se mnou nemuseli nic zdlouhavě řešit, počítat, abyste neztráceli zbytečně čas a měli na závěr snadno dostupné fotografie, připravené i pro okamžité sdílení s přáteli.
    • Svatební fotografii se věnuji už od roku 2013. Každoročně cílím na fotografování 25 svateb (většinou celodenních), aby to nebylo málo ani hodně — abych se zvládl věnovat všem zákazníkům naplno. V současnosti mám úspěšně za sebou zhruba 200 svateb.
    • Jsem autorem největšího českého blogu pro svatební fotografy, ve kterém zdarma předávám kolegům své znalosti a zkušenosti z praxe.
    • Pro všechny fotografy pořádám hodiny výuky a workshopy.
    • Jsem jedním z mála českých fotografů, kteří fotí svatby na plný úvazek, focení svateb mě tedy živí. Spousta českých fotografů fotí svatby jen formou přivýdělku, což klientům přináší hodně rizik. Amatéři mívají horší techniku, nemají záložní řešení pro případ, kdy se jim nějaký přístroj na svatbě rozbije, mají mnohem méně zkušeností, menší motivaci a zodpovědnost (když se něco pokazí, svoji hlavní práci tím neztratí, protože focení je neživí). Poloprofesionál Vám paradoxně může dát vyšší cenu za fotografické služby, protože mu stačí pár zakázek ročně (a všechny zájemce s nižším rozpočtem prostě odmítne, protože má jiný hlavní zdroj příjmu, takže si to může dovolit). Doba dodání fotografií bývá výrazně delší, protože amatéři a poloprofesionálové nemají dost času při svém hlavním zaměstnání fotky zpracovat.
    • Od roku 2019 jsem členem ISPWP — Mezinárodní asociace profesionálních svatebních fotografů. V České republice je pouze sedm členů (stav 2020).
    • Používám profesionální výbavutechnologické novinky na trhu často nakupuji mezi prvními, abyste dostali nejlepší výsledky.
    • Nespoléhám se na štěstí, dobře vím, že i profesionální technika může občas zklamat. Proto jsem vybavený náhradním fotoaparátem a dalšími záložními přístroji, aby se nestalo, že svatební fotografování skončí předčasně.
    • Fotografování zabírá svatebním fotografům pouze 4 procenta jejich času. Většinu času věnuji výběru a úpravě Vašich svatebních fotografií, abyste dostali utříděný a skvěle vypadající výsledek.
    • Zatímco někteří fotografové věnují postprocesu (třídění a úpravě fotografií) 1 až 3 hodiny, já mu věnuji až 50 hodin času — šest pracovních dní! Mým prokletím je to, že žádnou práci nedokážu odbýt :-)
    • Zatímco někteří fotografové Vám předhodí fotky, aniž by se na ně pořádně podívali, já pro Vás pečlivě připravím hned několik užitečných výstupů. Online galerii pro snadné a okamžité sdílení s Vašimi přáteli. Online úložiště fotografií v maximální velikosti. Videoprezentaci pro silnější zážitek z prohlížení příběhu Vašeho svatebního dne. Někdy i balíček černobílých fotografií. Návrh fotoknihy (který můžete a nemusíte využít). A nabízím i další služby.
    • Přes sezónu pracuji téměř nonstop, o víkendech i v nočních hodinách. Nemusel bych, ale chci, abyste na Vaše svatební fotografie nemuseli čekat měsíce. Pracuji vsedě, vestoje i vleže :-)
    • Nesnažím se jen o co nejrychlejší vyřízení zakázky, v první řadě je samozřejmě kvalita výsledku. I tak jsem ale schopný dodávat velké množství fotografií v rekordním čase. Jak je to možné? 
     • Jako jeden z mála českých fotografů se věnuji svatebnímu fotografování na plný úvazek. Proto mu dokážu věnovat daleko více času než ostatní. A proto má u mě zakázka ze svatby vyšší prioritu než jiné zakázky.
     • V minulosti jsem věnoval spoustu času na to, abych maximálně optimalizoval svoje workflow (pracovní procesy). Tam, kde tím neutrpí kvalita, jsem nasadil automatizaci. Nakoupil jsem výkonné hardwarové a softwarové nástroje, které mi práci v mnohém usnadňují a urychlují.
     • Jsem technicky zdatný, takže hravě a hlavně rychle ovládám všechny programy. Znám klávesové zkratky, používám svoje vlastní lightroomové presetyphotoshopové akce, atd.
     • Spolu s rezervací Vašeho termínu svatby si zároveň rezervuji i 50 hodin času na zpracování Vašich fotografií. Tím, že všechno plánuji takto dlouho dopředu, nestává se, že bych se zbytečně dostával do skluzu.
    • Není to tak, že bych Vám poslal fotky a tím se s Vámi rozloučil. Vaše svatební fotografie si zaslouží vytisknout a sám jsem rád, že většina mých zákazníků tuto finální (a možná nejdůležitější) část práce neopomíjí.
    • Správný tisk fotoknih je poměrně složitou záležitostí: k profesionální přípravě potřebujete mít kvalitní monitor, kalibrační sondu, mít znalosti o správě barev, komunikovat delší čas se zákazníkem o výsledné podobě fotoknihy. Po vytištění už není cesty zpět. Proto tisk fotoknih většina fotografů nenabízí, nebo je dodávají v amatérské kvalitě. To je ale škoda.
    • Ne každý zákazník chce věnovat svůj čas a energii na to, aby si vytvořil svoji vlastní fotoknihu. Ne každý to umí. A zdaleka ne každý má schopnosti na to, aby výstup vypadal profesionálně — jako ode mě. Je to pro mě spousta práce navíc, ale důležitá a dělám ji pro Vaši spokojenost. Proto Vám nabízím krásné svatební fotoknihy.
    • Jedna nevěsta o mně kdysi napsala: “Petr má focení rád a nebere ho jen jako zaměstnání, ale jako své poslání.” No je to tak :-)
    • Proč vlastně fotím? Mohl jsem pokračovat v jiné zajímavé práci, dal jsem ale přednost fotografování. Protože chci přinášet lidem trvalou radost. Protože je to moje forma seberealizace.
    • Někteří dodavatelé služeb na svatby jsou po letech v oboru už poněkud vyhaslí. To se mi naštěstí vyhýbá, protože se vždy snažím odvést nejlepší práci a vždy se snažím o kreativní výsledky. Focení je pro mě nejen prací, ale i koníčkem.
    • Je pravda, že nejsem nejlevnější svatební fotograf. Focení celodenních svateb pod patnáct tisíc korun je však cena, při které v oboru dlouho nevydržíte. Za takto nízké ceny se nedá dlouhodobě udržovat kvalitní fotografická výbava, záložní technika, ani zázemí pro úpravu fotografií. Obvykle však platí, že levní svatební fotografové nepůsobí na trhu dlouho, a tak nemají ani dost zkušeností.
    • Samozřejmě záleží i na tom, kolik Vám který fotograf věnuje svého času pro vytřídění a úpravu fotografií. Někdo Vám předhodí fotky, aniž by se na ně pořádně podíval, jiný fotograf věnuje přípravě hodinu, jiný fotograf (jako já) 50 hodin nebo více.
    • Kromě toho, že jsem svatební fotograf, jsem i retušér. Některým zákazníkům se to může zdát jako samozřejmost, ve skutečnosti ale málokterý fotograf umí zvládnout kvalitní postproces fotek ze svatby (nebo se mu vůbec nevěnuje).
    • Neznamená to, že bych vzhled Vašich fotografií dramaticky měnil, že bych Vás přetvářel na jiné lidi. Právě naopak: kvalitní retušovací práce se vyznačuje i tím, že ve výsledku nikdo nepozná její použití. Nikdo tak neuvidí Vaše akné, křečové žíly, modřiny, žluté zuby, silná předloktí, atd. Upřímně, někdy si říkám, že je škoda, že zákazníci nevidí, kolik pečlivé práce jejich fotografiím věnuji. Vidí pouze pěkný výsledek, nevidí ale vyretušovaná auta na pozadí, cigaretové nedopalky a jiné smetí na zemi, atd. Osobně ctím zásady etického chování svatebních fotografů, a tak si samozřejmě nedovolím poslat zákazníkům původní fotografie bez úpravy. Nikdo by neměl vidět člověka v nelichotivé podobě, nikdo by neměl porovnávat vzhled dámy před úpravou a po úpravě, takové fotografie se nezveřejňují.
    • Mám rád přirozené barvy. Zatímco současnou módní vlnou je extrémní desaturace (snížení sytosti barev) fotek, já mám barvy rád a zároveň věřím, že přirozená podoba fotografií je zároveň i ta nejvíce  nadčasová. Kromě barevných fotografií jsem milovníkem i černobílého zpracování, ne každá fotka je k tomu ale vhodná.
    • Všechny fotky ze svatby ode mě dostanete upravené. Nejvíce času věnuji portrétním fotografiím nevěsty a ženicha. Reportážní fotografie (např. ze svatebního obřadu) spíše opravuji než upravuji, aby neutrpěla autentičnost dokumentu. Všechny fotografie prohlížím a upravuji v několika etapách. Nejdříve opravuji náklon, takže se nestane, že byste Vaše svatební fotky dostaly nakřivo. Pokud je potřeba, fotografii ořežu do lepší kompozice. Vyladím vyvážení bílé, kontrast, světlo & stíny a vlastnosti barev. Popř. použiji speciální fotografické efekty. Na závěr probíhají lokální retuše (časově nejnáročnější).

    IČO: 03232310, fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 24. 7. 2014, úřad MČ Praha 15