svatební fotograf

Rodinný fotograf Praha

Fotím těhotenské, dětské a rodinné fotografie v Praze. Moji zákazníci přicházejí buď na doporučení, nebo to bývají lidé, kterým jsem fotil svatbu. Je vždy hezké se dozvědět, že budou zakládat rodinu! A tak spolu fotíme těhotenské fotografie, následně rodinné fotky s prvním dítětem, s druhým dítětem, a pak fotografie k příležitosti různých narozenin a výročí. No a takhle se stávám rodinným „dvorním“ :-) fotografem. Jsou to vždycky milá setkání a jsem moc rád, že můžu být svědkem jejich důležitých okamžiků života a tyto okamžiky pro ně zaznamenávat do pěkných rodinných fotografií.

1. Zveřejňuješ rodinné fotky?

Vaše rodinné foto NEZVEŘEJŇUJI: můžete si být jistí, že fotky Vaší rodiny se neobjeví na mých sociálních sítích, ani na mém webu, ani jinde.

2. Doba dodání rodinných fotek

Moje běžná doba dodání rodinných fotek je 1-2 týdny od focení. Nemusíte tak na Vaše rodinné fotky čekat měsíce.

3. Kolik fotek dostaneme?

Počet rodinných fotografií nijak striktně neomezuji. Obvykle nafotím několik set snímků, které pro Vás očistím od testovacích a duplicitních záběrů. Připravím pro Vás výběr toho nejlepšího.

4. Jak nám rodinné fotky upravíš?

Všechny fotky z rodinného focení ode mě dostanete upravené standardními úpravami (náklon, ořez, světlost, kontrast, barevnost, ostrost). Míru retuší spolu můžeme domluvit, ale u památných rodinných fotek jsem zastáncem zachování autentického vzhledu osob, bez žehlení pleti, atp. Když si z Vašich rodinných fotek vyberete některou, kterou si budete přát vytisknout ve větším rozměru (třeba jako obraz na stěnu), vyretušuji Vám ji více do detailů, protože ve větších rozměrech detaily více vyniknou.

5. Jak nám fotky předáš?

Všechny fotografie dodávám standardně v elektronické podobě (běžný formát JPG). Fotografie obdržíte dvěma způsoby:

  • dostanete odkaz na úložiště na internetu, odkud si Vaše zaheslované rodinné fotky pohodlně stáhnete v maximální velikosti
  • pro Vaše rodinné fotografie připravím i online galerii pro rychlé a snadné sdílení. Vašim přátelům stačí přeposlat odkaz a oni si je hned zobrazí, aniž by kdokoli musel cokoli zdlouhavě stahovat nebo nahrávat na internet.

Vytištěné fotografie, fotoobrazy a fotoknihy domlouvám individuálně za příplatek. Nejvíce se soustředím na tvorbu pěkných fotoknih s profesionálním čistým designem. Proč se vůbec v dnešní době namáhat tiskem fotografií?

6. Co když bude pršet?

V případě nepříznivého počasí můžeme fotit pod deštníkem, nebo focení odložíme. Používám profesionální voděodolnou techniku, takže o mě se bát nemusíte :-) jde jen o Vaše pohodlí. I rodinné fotografie v dešti mohou být zajímavé a nevšední, stačí se schovat pod deštník. Pokud však budete chtít focení odložit na jiný termín, nebudu po Vás chtít žádný poplatek.

7. Je lepší sluníčko nebo zatažená obloha?

Navzdory tomu, co si většina lidí myslí, je ostré slunce pro vzhled fotografií spíše na škodu, obzvlášť přes den. Fotografie jsou na přímém slunci příliš kontrastní, vznikají nelichotivé stíny v očích, atd. Při denním slunci se většinou snažím fotit ve stínu budov a stromů, abychom se slunci spíše vyhýbali. Příjemný vzhled fotografií a nejvíce možností pro focení nabízejí mraky, zatažená obloha, která sluneční světlo pěkně měkce rozptýlí. Nečekejte proto na slunečný den, přijdete zbytečně o výbornou příležitost.

8. Kdy je nejlepší čas na focení?

Nejlepší čas na rodinné focení je tehdy, když je slunce nízko nad obzorem. Proto ranní a večerní doba nabízí nejlepší světlo pro fotografování. Všichni fotografové znají termín zlaté hodinky, kdy jsou stromy a všechny další objekty včetně lidí pěkně vymodelované bočním světlem a světlo má hřejivé zlatavé odstíny. Proto doporučuji focení rodin začít zhruba 1,5 hodiny před západem slunce. V létě zapadá slunce až po deváté hodině, takže se může začít fotit klidně až v osm večer.

9. Styl rodinného fotografování

Styl focení záleží na Vašem přání. Moji zákazníci nejčastěji volí uvolněné, přirozené fotografie, které působí „momentkovým“ dojmem. Je to zachycení reálných okamžiků Vašeho společného života.

10. Místa pro focení

Děti, rodiny a těhotenské fotografie fotím venku v přírodě, ateliér nepoužívám. Ateliér je pro mě něčím umělým a nepřirozeným, co k rodinným fotografiím nepatří. Fotit můžeme kdekoliv podle Vašeho přání, klidně u Vás doma. Nejčastěji ale vybíráme některý z pražských parků. Možností je mnoho, tak jen pro inspiraci:

Místa v Praze, ve kterých si účtují za komerční focení poplatky:

11. Co si obléknout na sebe?

Pár tipů pro přípravu oblečení na fotografování.

12. Jak pózovat jako hvězdná celebrita? :-)

Možná si říkáte: „Jdeme se fotit, takže se od nás očekává něco velkého, musíme se na to psychicky dobře připravit, začít se tvářit co nejvíce zajímavě a vystřihnout ty nejlepší pózy.“ :-) Kdepak, to je omyl většiny lidí. Focení není chvíle na to, abyste se začali tvářit úplně jinak. Je to právě naopak: měli byste být prostě takoví, jací jste ve skutečnosti. K čemu by Vám byly nepřirozené fotografie? Koukněte na nejčastější chyby lidí při fotografování, které jsem sice sepsal pro nevěsty a ženichy, platí ale pro každé focení.

13. Cena rodinného focení – Praha

Cenovou nabídku pro vás vytvořím na míru, kontaktujte mě prosím.