Místa na svatbu

Města, ve kterých působím jako svatební fotograf

Jsem svatebním fotografem, narodil jsem se v Hradci Králové a bydlím v Praze. Mezi Prahou a Hradcem proto často jezdím. Svatby fotím zejména v těchto městech:

190905-074418x618982-1.jpg

100 oblíbených míst na svatbu v Praze

Jsem svatební fotograf z Prahy a za svůj život jsem už navštívil stovky svatebních obřadů po celé Praze i v okolí. Zajímá vás, kde je v Praze nejlepší místo pro svatbu? Podívejte se na můj přehled oblíbených pražských svatebních míst.

170601-131355x970020-1.jpg

Svatební obřadní síně všech městských částí Prahy

Každá očíslovaná městská část Prahy (resp. správní obvod Prahy) má pro oddávání svoji vlastní obřadní síň. Připravil jsem pro vás přehled všech těchto svatebních síní v Praze. Jako svatební fotograf jsem byl svědkem uzavření manželství ve většině ze všech pražských obřadních síní (ty jsou v seznamu tučně zvýrazněné).

prewedding-photo-prague-18.jpg

50 nejlepších míst na svatbu – výběr svatebního fotografa

Představuji vám můj výběr 50 nejlepších míst na svatbu, kde jsem fotil. Jelikož jsem svatební fotograf z Prahy, i místa jsou většinou pražská nebo z okolí. Výběr není seřazený.

Vila-Kajetanka.jpg

Vila Kajetánka – svatba očima svatebního fotografa

Současná restaurace Vila Kajetánka se nachází v Praze na Břevnově v parku Kajetánka. A aby těch Kajetánek nebylo málo, před restaurací najdeme stejnojmenný rybník Kajetánka. Rybníkem protéká potok Brusnice, který pramení u Břevnovského kláštera a po 4,5 km se vlévá na Klárově do Vltavy.

zamek-troja-2.jpg

Zámek Troja – svatba očima svatebního fotografa

Zámek Troja je raně barokní stavba v Praze. Pro svatbu nabízí majestátní prostředí. Jako svatební fotograf jsem se dostal i sem, takže vám místo představím. Podmínky pro svatební fotografování jsou zde velice dobré, v zámku i v zahradě před ním.

svatba-v-desti-21.jpg

Zámek Liblice – svatba očima svatebního fotografa

Zámku Liblice se také říká Barokní perla. Byl vystavěný v letech 1699-1706 architekty J. B. Fischerem z Erlachu a G. B. Alliprandim. V devatenáctém století prošel novorenesanční úpravou a v současnosti (po posl. rekonstrukci z let 2001 – 2007) je konferenčním centrem Akademie věd ČR. Už první pohled na zámek a jeho zahradu nám říká, že se jedná o pohádkově krásné místo, pro svatby ideální. Jako svatební fotograf už zámek a jeho okolí znám, takže ho představím i vám.

svatba-chlumec-nad-cidlinou.jpg

Zámek Karlova Koruna – svatba očima svatebního fotografa

Barokní zámek Karlova Koruna je dílem známých architektů J. B. Santiniho-Aichela a F. M. Kaňky. Název Karlova Koruna dostal na počest návštěvy Karla VI. Zámek je jedním z nejvíce fotogenických a nejvýznamnějších v ČR, proto se nedivím, že je snoubenci hodně žádaný. Zámek jsem navštívil nejen jako turista, ale i jako svatební fotograf, tak vám povím, jaké jsou možnosti tohoto místa, co se týče svatebního fotografování.

Venkovni-svatebni-obrad-Stirinska-stodola.jpg

Štiřínská stodola – svatba očima svatebního fotografa

Štiřínskou stodolu jsem navštívil při focení svateb v roce 2020 hned dvakrát. Je to místo pro klidnou pohodovou svatbu. Dovolte mi ho představit trochu více.

svatebni-fotograf-Praha-012.jpg

Panský dvůr a restaurace Léta Páně – svatba očima svatebního fotografa

V Dolních Počernicích jsem fotil už několik svateb. Je to pěkné klidné místo, kde je všechno na jednom místě, jen pár kroků od sebe: přípravy pro nevěstu a ubytování hostů v penzionu, obřad na dvoru a hostina v jedné z restaurací. Velkým plusem je samozřejmě zdejší Počernický pivovar, svatbu v Panském dvoře ale ocení nejen pivaři.

dolce-villa-hotel-2.jpg

Dolce Villa Hotel – svatba očima svatebního fotografa

Hotel Dolce Villa stojí v pražských Nebušicích, v malebném kraji poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka. Můžete ho znát také pod názvem BurgerBar nebo pod dřívějším označením hotel Beránek. Proto dodnes uvnitř najdete plastiku berana.

Yard-Resort-Předboj-1024x518.jpg

Yard Resort – svatba očima svatebního fotografa

Yard Resort je jedním z mých nejoblíbenějších míst pro svatby. A když vám tohle poví svatební fotograf, který už viděl kde co, tak to opravdu něco znamená :-) V Yard Resortu jsem byl fotit už víckrát a vždycky mě tam znovu nadchne klidná a fotogenická příroda okolo rybníka.

Resort-Svět-Úžice-1024x518.jpg

Resort Svět Úžice – svatba očima svatebního fotografa

Resort Svět v Úžicích u Kralup nad Vltavou je pěkné klidné místo v přírodě. Svatby se tu připravují na klíč, v Resortu můžete mít svatební obřad, hostinu (v restauraci Bašta) i ubytování (v Pensionu Svět). V Resortu Svět jsem už několikrát fotil, a tak vám ho představím.

Hrad-Červený-Újezd-5-1024x518.jpg

Hrad Červený Újezd – svatba očima svatebního fotografa

Hrad Červený Újezd je pro mě, svatebního fotografa, jedním z nejhezčích míst pro svatbu v okolí Prahy. Už jsem tam svatby několikrát fotil, tak vás s místem také seznámím.

zámek-Chateau-St-Havel-1024x518.jpg

Hotel Chateau St. Havel – svatba očima svatebního fotografa

Neogotický zámek Krč v současné době funguje jako čtyřhvězdičkový Hotel Chateau St. Havel. Už několikrát jsem ho jako svatební fotograf navštívil, a tak vás s místem taky seznámím. Člověk by nevěřil, jak může být toto místo, obklopené železnicí a Jižní spojkou, klidné a pěkné. Ve skutečnosti je to oáza pohody se dvěma rybníky, domovem kachen a labutí. V místě funguje nejen hotel a golfový klub, ale i wellness centrum. Když jsem tu byl naposledy, právě do wellness unesli nevěstu a věřte nevěřte, zpátky nespěchala :-)

zámek-Jemniště-7-1024x518.jpg

Zámek Jemniště – svatba očima svatebního fotografa

Zámek Jemniště je nádherné místo a jsem moc rád za každou příležitost, kdy tady můžu fotit svatbu. K zámku patří velký park, který ocení všichni milovníci klidné přírody.

zámek-Loučeň-1024x518.jpg

Zámek Loučeň – svatba očima svatebního fotografa

Když jsem posledně fotil svatbu na zámku Loučeň, byl nádherný podzim. Slunce zářilo přes větve stromů a já se brouzdal spadaným zlatým listím. Zámecký park je neuvěřitelně krásný.

Trojanuv-mlyn.jpg

Trojanův mlýn – svatba očima svatebního fotografa

V Trojanově mlýně jsem fotil svatbu poprvé v roce 2020. Ačkoli je to okraj Prahy, nic z pražského ruchu tady nečekejte. Místo toho vás obejme romantická pohoda okolní přírody.

Restaurant-Nebozízek-1024x518.jpg

Restaurant Nebozízek – svatba očima svatebního fotografa

Restaurant & Hotel Nebozízek na pražském Petříně jako svatební fotograf dobře znám, už jsem tam svatbu taky fotil.

Jízdárna-Hejtmánkovice-1024x518.jpg

Jízdárna Hejtmánkovice – svatba očima svatebního fotografa

Jestli máte rádi koně a přírodu, v Jízdárně Hejtmánkovice by se vám určitě líbilo. Je to další místo, kde jsem fotografoval svatbu, a tak vám ho představím.

Farma-Heroutice-3-1024x518.jpg

Farma Heroutice – svatba očima svatebního fotografa

Představuji vám Farmu Heroutice, místo pro svatbu, které jsem poznal jako svatební fotograf. Pokud máte rádi koně a přírodu, Farma Heroutice se vám rozhodně bude líbit. Farma stojí na břehu Heroutického rybníku. Svatební hostiny se pořádají v úžasném velkokapacitním přístřešku s kapacitou až 200 lidí. Tento přístřešek nazývají Grillhouse a je postavený v rustikálním stylu z kamene a dřeva.