Víkendový kurz: Nauč se řešit nejčastější problémy svatebního fotografování

1. den: praktický workshop, fotografování obřadu, skupinek, ženicha & nevěsty. 2. den: přednáškově-praktický kurz na téma zpracování fotografií (ideálně fotografií z předchozího dne).

Co se dozvíš a naučíš:

 • Jaké jsou nejčastější problémy svatebního fotografování a jak je vyřešit.
 • Budeš fotit jednoduchou simulaci svatebního obřadu. Jednotlivé části svatebního obřadu si několikrát zopakujeme v různých stupních obtížnosti. Nauč se být připravený na nejčastější úskalí reálných svatebních obřadů.
 • Neboj se fotit svatební skupinky. Není to otrava, ale výzva. Nejčastější problémy a chyby při focení svatebních skupinek.
 • Jak zpracuješ tisíce fotek v rekordním čase? Jak upravovat fotky s přehledem, rychle a efektivně?

Obsah kurzu

Celý kurz je víkendový, ale můžeš se přihlásit jen na část, tj. na 1 vybraný den: sobotu nebo neděli.

1. den – sobota

 • 10:00 – 13:00 Úvod a hned hurá do focení (svatební obřad)
 • 13:00 – 14:00 Čas na oběd, přestávka
 • 14:00 – 17:00 Fotografování skupinek a párové focení
 • Večer: pro zájemce čas na nepovinnou společnou sklenku/pivo

Nasimulujeme jednoduchý svatební obřad – ženicha a nevěstu – a rozkouskujeme si obřad na všechny důležité malé části, ke kterým si vždy něco povíme. Předvedu vám nejčastější problémy při fotografování svatebních obřadů, časté problémy chování svatebčanů atd., ale hlavně: naučíš se je řešit. Obřad si dáme opakovaně několikrát za sebou, ať se naučíš vyfotit skvělou fotku z příchodu nevěsty, z prvního manželského políbení a ze všech ostatních důležitých částí obřadu. Obtížnost budeme postupně stupňovat, připravil jsem si pro vás řadu záludných (ale častých) úkolů, které se budete snažit co nejlépe zvládnout, aby vás pak v reálné praxi už nikdy nezaskočily.

Vyzkoušíš si fotografování skupinek tak, aby to pro tebe nebyl nepříjemný úkol, ale aby to byla zajímavá fotografická výzva, kterou budeš mít plně pod kontrolou. Opět s důrazem na nejčastější chyby a problémy při focení reálných skupin svatebčanů.

Nakonec si vyzkoušíme i párové focení ženicha a nevěsty.

2. den – neděle

 • 10:00 – 13:00 Jak zpracovat tisíce fotek v rekordním čase. Import fotografií (kdo bude mít fotky z předchozího dne a nebude se je bát ukázat ostatním, doporučuji použít přímo tyto fotky z kurzu). Jak si udělat ve fotkách pořádek pro okamžitou práci i na celý život. Jak rychle vybírat fotografie, způsoby workflow. Bleskové úpravy velkého množství svatebních fotografií (synchronizace, presety, klávesové zkratky, pásové zpracování). Hlavní část práce bude probíhat v programu Adobe Photoshop Lightroom Classic, představené postupy je ale možné uplatnit i v jiných programech.
 • 13:00 – 14:00 Čas na oběd, přestávka
 • 14:00 – 17:00 Práce ve Photoshopu. Důraz budu klást na rychlé a efektivní úpravy. Nedestruktivní metody zpracování fotografií. Rychlá a kvalitní řešení nejčastějších úprav svatebních fotografií.

Program a časový harmonogram kurzu je orientační, budu ho přizpůsobovat počtu přihlášených účastníků, jejich vstupním znalostem a přáním.

Jaké jsou tvoje nutné vstupní předpoklady do kurzu?

Předpoklad je takový, že jako fotograf/ka už znáš alespoň základní ovládání svého fotoaparátu. Také vztah mezi clonou, časem a ISO. Technické základy fotografování se učit nebudeme, ale pokud máš o svatební workshop zájem, můžeme se základy naučit individuálně s předstihem.

Kurz zamýšlím především pro lidi, kteří chtějí začít fotit svatby nebo mají za sebou menší počet svateb, do cca padesáti zakázek. Kurz může být ale zajímavý i pro pokročilejší fotografy, protože ti si budou moci vyzkoušet něco, co v rychlosti reálného svatebního obřadu zkoušet nelze a zdokonalí si tak svoji techniku focení. Pro pokročilejší fotografy připravím náročnější úkoly.

Co s sebou?

 • Určitě si vezmi svoji fotografickou výbavu, budeš s ní fotit v sobotu. Vezmi ideálně všechno, co by sis vzal/a na focení reálného svatebního obřadu. Stačí ale jeden foťák a jeden objektiv. Pokud nemáš, můžu ti zapůjčit i svoji techniku (v případě zájmu mi dej hned s přihlášením na kurz vědět), ale lepší je, když se naučíš pracovat s tou svojí.

Místo konání

 • Sobota: Fotografování, Praha 2 nebo Praha 10 
 • Neděle: Postproces fotografií, Praha 10

Ubytování, strava, doprava

Ubytování, stravu a dopravu si v Praze každý řeší a platí sám. Na obědy můžeme chodit společně v docházkové vzdálenosti. Není potřeba auto.

Další volné termíny

 • víkend 19. – 20. června 2021 (rezervace ukončené)
 • víkend 9. – 10. dubna 2022
 • víkend 5. – 6. listopadu 2022

Nevyhovuje ti termín? Nevadí, napiš mi o tvém zájmu a až budu otevírat nové termíny, dám ti vědět ;-)

Cena kurzu

1 den (sobota nebo neděle dle vlastního výběru): 3.600 Kč
Kompletní víkend: 5.600 Kč

Kapacita kurzu je omezená pouze pro malý počet účastníků, aby měl každý dostatek času a prostoru.

Jak se přihlásit?

Napiš mi e-mail na: [email protected]
Pro vystavení faktury mi zašli jméno, adresu, popř. podnikatelské identifikační údaje.
Obratem pošlu další instrukce. Těším se na tebe!

ONLINE kurzy pro tebe: Nauč se upravovat fotografie!
Nauč se fotografovat svatby! Další workshop: 9. - 10. dubna 2022

Sdílejte prosím!

Štítky: , , , , , , ,

Blog svatebního fotografa » Foto workshopy svatebního fotografa
1. 7. 2020, aktualizace 20. 10. 2021
Autor: Svatební fotograf Petr Doležal

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments