Panský dvůr a restaurace Léta Páně — svatba očima svatebního fotografa

V Dolních Počernicích jsem fotil už několik svateb. Je to pěkné klidné místo, kde je všechno na jednom místě, jen pár kroků od sebe: přípravy pro nevěstu a ubytování hostů v penzionu, obřad na dvoru a hostina v jedné z restaurací. Velkým plusem je samozřejmě zdejší Počernický pivovar, svatbu v Panském dvoře ale ocení nejen pivaři.

Základní informace o Panském dvoru
Název místa Panský dvůr Dolní Počernice
Adresa Národních hrdinů 3, Dolní Počernice, 190 12, Praha 9
Oficiální web Informace o svatbách — Panský dvůr
Parkování Parkování je přímo v areálu Počernického pivovaru
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
svatebni fotograf Praha
Hned vedle areálu Panského dvora je zámecký park a velký Počernický rybník.

Svatební obřad na Panském dvoru v Dolních Počernicích

Svatební obřady se konají na terase u restaurace Léta Páně a Počernického pivovaru. Zajímavé je, že Počernický pivovar stojí hned vedle kostela Nanebevzetí Panny Marie, takže z obřadního místa jde vidět jak pivovar, tak kostel.

Skupinky svatebních hostů se dají snadno fotit právě pod tímto kostelem, je tam dvouramenné schodiště kolem sochy sv. Jana Nepomuckého. Původní barokní pískovcová socha je od neznámého sochaře a v současnosti je nahrazená kopií.

Svatební hostiny se konají v restauracích:

  • Restaurace Léta Páně — sál Špejchar (kapacita sálu 100 lidí, zahrádka také pro 100 osob)
  • Počernický pivovar
  • Pizzerie Al Mulino (starý mlýn po rekonstrukci)

Ubytování v areálu Panského dvora je možné v penzionu U Hastrmana (a tam také můžou už od rána probíhat přípravy nevěsty a ženicha).

svatebni fotograf Praha
Břeh Počernického rybníka je pěkným místem pro svatební fotografie.

Svatební fotografování u Panského dvora v Dolních Počernicích

Vedle Panského dvora se nachází zámek Dolní Počernice, takže v těsné blízkosti je velký zámecký park. Protéká tudy potok Rokytka a rostou tam i stromy (včetně památného dubu), takže se dá fotit v jejich stínu i přes den, kdy je slunce ještě vysoko.

Asi každý, kdo má svatbu u restaurace Léta Páně (u Panského dvora), si chce udělat fotky s Počernickým rybníkem. Jeho západní stranu lemuje hráz, po které vede cesta. Cesta je obrostlá dubovou alejí, alej sama o sobě je také vděčným motivem pro svatební fotografie. Počernický rybník je fotogenický, nachází se tam kamenné molo, na které můžou nevěsta se ženichem bezpečně vstoupit. Jedinou vadou na kráse je most Pražského okruhu v pozadí, ten je dobrý z kompozice odebrat :-)

Hned pod hrází se dá sejít z cesty směrem dolů do parku a využít k focení vysoké kamenné schodiště. Rovně směrem od schodiště do parku najdete na jednom místě dvě rovné protínající se cesty s dřevěným zábradlím, rovněž vděčný motiv pro svatební a portrétní fotografie. Zámeckým parkem ale vedou nejen rovné cesty, ale i křivolaké cestičky, fotit můžete i na několika lavičkách, které najdete v jejich blízkosti. 

Dalšími zajímavými místy k focení je rekonstruovaný mlýn (nynější pizzerie Al Mulino) a můstek přes potok v jeho těsné blízkosti. Najdete určitě i další zajímavá místa, jak směrem k mateřské škole, tak i u kostela a pivovaru.

Dolní Počernice, Panský dvůr a restaurace Léta Páně jsou místa, která ve mně evokují pohodu, klid (a pivo), vracím se tam vždy rád.

Vaše recenze a tipy na Panský dvůr

Také jste už někdy byli na svatbě na Panském dvoru v pražských Dolních Počernicích? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí. K napsání recenze na Panský dvůr využijte diskuzi pod článkem.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments