Toulcův dvůr — svatba očima svatebního fotografa

Toulcův dvůr ožívá svatbami v době letních školních prázdnin. Areál sestává z památkově chráněného souboru budov (se zaznamenanou historií už od r. 1362), z farmy a rozsáhlého přírodního areálu. Je evidovaný ve Státním seznamu kulturních památek. Jméno nese z historie po zdejším hospodáři Františku Toulcovi.

Toulcův dvůr je pro mě srdcovka. Jeho lokalita v Praze 10 se nachází blízko mého bydliště a v Toulcově dvoře také pořádám jako lektor víkendový kurz pro svatební fotografy. Pokud vás zajímá svatební fotografování, přihlaste se mi, rád uvidím na kurzu i vás.

V Toulcově dvoře jsem poprvé fotografoval svatbu v roce 2021, nyní vám toto svatební místo mohu představit.

Svatba Toulcův dvůr
Vrků, vrků! Ahoj, já jsem holub z Toulcova dvora! Říkáte, že Toulcův dvůr zatím neznáte? Vrků, vrků, to je divný, tady ho zná každé malé holoubátko. No dobrá, povyprávím vám o svatbách v pražském Toulcově dvoře.
Základní informace o Toulcově dvoru
Název místa Toulcův dvůr
Adresa Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 — Hostivař
Oficiální web Informace o svatbách — Toulcův dvůr
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Svatba Toulcův dvůr Praha 10
Králíčci, prasátka, kravičky, kozy, ovečky, koníčci, kachničky, housátka a mnoho dalších zvířátek. To všechno vás přivítá na farmě v Toulcově dvoře (Praha 10).
Svatba Toulcův dvůr
Milé nevěsty, vždycky jste toužily mít svatební střevíčky vyfocené na miniatuře žebřiňáku? :-) Tak pak je Toulcův dvůr právě pro vás.
Svatba Toulcův dvůr
Tuhle kytici jsem natrhal a svázal pro nevěstu v Toulcově dvoře. No dobře, kecám, jen jsem ji tam vyfotil… :-)
Svatba Toulcův dvůr
Svatba v Toulcově dvoře je spojená s přírodou. Proto by byl skoro hřích nespojit fotografování detailů šperků nevěsty s přírodními motivy, v tomto případě s květinami.
Svatba Toulcův dvůr
A vedle řetízku jsem fotografoval i náušnice. Příbuzné květinové motivy pak skvěle vypadají vedle sebe na stejné stránce svatební fotoknihy. (svatba Toulcův dvůr, Praha)
Svatba Toulcův dvůr
Schodiště ve vestibulu ubytovny Toulcova dvora mě na první pohled zaujalo. Z podhledu jsem fotografoval svatební šaty, naopak seshora jsem pak fotografoval závěrečné oblékání nevěsty, přičemž nevěsta stála na schodišťové podestě.

Svatební obřad v Toulcově dvoře

Pro svatební obřad v Toulcově dvoře je možné využít přímo areál dvora: nabízí se kruhový trávník se dvěma stromy u mateřské školy. Druhá možnost je svatební obřad obklopit ne domy, ale přírodou v sadu. To je o něco vzdálenější místo v přírodním areálu Toulcova dvora.

Svatba Toulcův dvůr Praha 10
Jednoduché, ale účelné uspořádání lavic, slavobrány a stolků pro svatební obřad — Toulcův dvůr, Praha 10
Svatba Toulcův dvůr
A tady už svatba v akci. Za chvíli si řeknou “ano” a bude dokonáno… :-) (Toulcův dvůr)

Svatební fotografování — Toulcův dvůr

Přírodní areál se rozprostírá na úctyhodných 10 hektarech plochy, najdeme tam lesy, mokřady, louky a pastviny. Asi není potřeba říkat, že tahle přírodní rozmanitost se dá šikovně využít i pro svatební fotografování.

Svatební fotografie novomanželů z Toulcova dvora
Svatební fotografie — zachytil jsem jako dvorní fotograf dvoření na dvoře Toulcova dvora :-)
Svatba Toulcův dvůr
Svatební hostina v Toulcově dvoře
Svatba Toulcův dvůr
Svatební tabule nachystaná na hodování — Toulcův dvůr
Svatba Toulcův dvůr
Pro svatební hostiny se využívá tzv. sál stáje. Má kapacitu 70 nenasytných osob :-) Všimněte si těch zajímavých opěrných pilířů s klenutými oblouky u stropu. Tohle já u sebe doma v kuchyni nemám, vy ano?
Svatba Toulcův dvůr Praha 10
Kykyryký, a to je všechno! Pokud nás chceš vidět naživo, navštiv nás v Toulcově dvoře, tam ti povíme víc! (pozn. pražského autora: Kykyryký dělá samozřejmě ten barevný páv vzadu; ta labuť vepředu s červeným respirátorem na tváři nevím, jaký dělá zvuk) ;-)

Milujete koně? Pak by se vám taky líbila svatba na těchto místech:

Recenze na Toulcův dvůr

Znáte Toulcův dvůr z vlastní zkušenosti? Co vás tam nejvíc zaujalo? Máte pro snoubence nebo fotografy nějaký zajímavý tip k fotografování v areálu Toulcova dvora? Nenechte si svoje postřehy pro sebe, předejte je dalším čtenářům dole v diskuzi.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments