Yard Resort – svatba očima svatebního fotografa

Yard Resort je jedním z mých nejoblíbenějších míst pro svatby. A když vám tohle poví svatební fotograf, který už viděl kde co, tak to opravdu něco znamená :-) V Yard Resortu jsem byl fotit už víckrát a vždycky mě tam znovu nadchne klidná a fotogenická příroda okolo rybníka.

Základní informace o Yard Resortu
Název místa Yard Resort
Adresa Ke Tvrzi 7, 250 72 Předboj
Oficiální web Informace o svatbách – Yard Resort
Parkování Zaparkovat je možné přímo v areálu statku
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

Svatební obřad v Yard Resortu

Yard Resort nabízí dvě základní venkovní varianty svatebních obřadů:

  • V zahradě v sadu (nevěsta přichází od hlavní budovy přes hráz rybníka)
  • V zahradě s molem na břehu rybníka (nevěsta přichází přes můstek směrem od sadu)

Ze záludných věcí, na které bych měl upozornit svatební fotografy, je světlo na molu, na kterém stojí v průběhu svatebního obřadu ženich a nevěsta. Za slunečného dne dokáže hladina rybníka působit jako velká odrazná deska. Zatímco snoubenci stojí tak, že koruna velkého stromu je příjemně kryje před sluncem shora, nejintenzivnější světlo přichází odrazem od rybníka a dokáže vytvořit v obličejích ženicha a nevěsty hororové spodní nasvícení. Situaci vyřešíte tak, že necháte snoubence stát o kousek dál od břehu.

Druhá věc: Pokud je pozice slunce před ženichem a nevěstou, dejte si také pozor na to, aby oba byli stejnoměrně buď ve stínu, nebo oba na slunci. Když jsem před lety tady na molu v Yard Resortu fotil svatbu poprvé, stalo se mi, že větev stínila obličej nevěsty a ženich byl v přímém zásahu sluncem. Nevypadá pak samozřejmě hezky, když jeden z páru je na fotce výrazně tmavší než ten druhý, obzvlášť, pokud je to dáma. Problém opět vyřešíte určením vhodné pozice pro snoubence. Nejlepší je, když si krátce před obřadem zkusíte na místo sám stoupnout nebo tam vyzkoušíte postavit někoho jiného. Počítejte také s tím, že obřad nějakou chvíli trvá a slunce během té doby nezůstane v jedné poloze.

Yard Resort Předboj

Yard Resort Předboj: Svatební obřad v zahradě s molem

Svatební fotografování v areálu Yard Resortu

Velká skupina svatebních hostů se dá vyfotit od prvního patra budov, potom co svatební fotograf vyběhne nahoru po venkovních schodech. Lidé se seskupí dole a fotograf je vyfotí buď shora od ubytovacích apartmánů nebo na druhé straně areálu shora od Sýpky.

Pro focení ženicha a nevěsty nabízí okolí spoustu romantických zákoutí. Fotit můžete buď v zahradě na molu, v druhé zahradě v aleji stromů (v sadu), na lavičce v zahradě, atd. Vděčné je použít k fotografování můstek nebo hráz rybníka a vyfotit novomanžele s odrazem v zrcadlící se hladině vody. Zajímavou příležitost nabízí i řada nařezaných kusů dutého kmene stromu, která se nachází nedaleko vodní hráze.

Sýpka je místo pro svatební hostiny. Na focení je poněkud tmavá, tak si na to dejte pozor, pokud nemáte zkušenosti s fotografováním v prostorách s horšími světelnými podmínkami.

Vaše recenze a tipy na Yard Resort

Také jste už někdy byli na svatbě v Yard Resortu Předboj? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí. K napsání recenze na Yard Resort využijte diskuzi pod článkem.

ONLINE kurzy pro tebe: Nauč se upravovat fotografie!
Nauč se fotografovat svatby! Další workshop: 9. - 10. dubna 2022

Sdílejte prosím!

Štítky:

Blog svatebního fotografa » Místa na svatbu
29. 3. 2020, aktualizace 9. 7. 2021
Autor: Svatební fotograf Petr Doležal

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments