Hotel Chateau St. Havel – svatba očima svatebního fotografa

Neogotický zámek Krč v současné době funguje jako čtyřhvězdičkový Hotel Chateau St. Havel. Už několikrát jsem ho jako svatební fotograf navštívil, a tak vás s místem taky seznámím. Člověk by nevěřil, jak může být toto místo, obklopené železnicí a Jižní spojkou, klidné a pěkné. Ve skutečnosti je to oáza pohody se dvěma rybníky, domovem kachen a labutí. V místě funguje nejen hotel a golfový klub, ale i wellness centrum. Když jsem tu byl naposledy, právě do wellness unesli nevěstu a věřte nevěřte, zpátky nespěchala :-)

Základní informace o Chateau St. Havel
Název místa Zámek Krč – Hotel Chateau St. Havel
Adresa Před Nádražím 1/6, 140 00 Praha 4 – Krč
Oficiální web Informace o svatbách zámku Chateau St. Havel
Parkování Parkovací plochy jsou přímo před hotelem
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

Svatební obřad v hotelu Chateau St. Havel

Svatební obřady na Chateau svatý Havel se pořádají na těchto místech:

  • venku v zámecké zahradě
  • v zámecké kapli sv. Havla
zámek Chateau St. Havel

Průčelí zámku Chateau St. Havel, kašna před zámkem a architektonické detaily z fasády.

Svatební fotografování v okolí zámku Chateau St. Havel

Velkou skupinu všech svatebních hostů můžete po obřadu vyfotit na svahu k rybníku. Doporučuji postavit svatebčany pod strmý svah a s fotoaparátem se postavit nahoru.

K fotografování ženicha a nevěsty se nabízí velká zahrada za zámkem se spoustou velkých stromů, takže ani o stinná místa není nouze. Vedle zámku jsou dva rybníky, Sýkorka a Zámecký rybník. Část areálu slouží jako golfové hřiště, ale i jeho svahy se dají pro fotografování chytře využít. Vepředu před zámkem je pěkné schodiště, na kterém krásně vyniknou svatební šaty nevěsty. V neposlední řadě doporučuji využít i hotelové interiéry. Všimněte si například jeho točitého schodiště, velkých zámeckých oken nebo dekorativních tapet hotelových pokojů.

Hotel Chateau St. Havel stojí v těsné blízkosti vlakového nádraží Praha-Krč, ale ten do jeho klidného prostředí nijak zle nezasahuje. Snad jen, že jeden jeho vysoký sloup jde vidět z obřadního místa na zahradě, lepší je proto fotit směrem k rybníku a zámku.

zámek Chateau St. Havel

Zadní strana zámku Krč – hotel Chateau St. Havel a obřadní místo na jeho zahradě.

zámek Chateau St. Havel

Svatební hostina ve venkovním stanu na zámku Chateau St. Havel. Stan má bílou barvu, takže krásně změkčuje a odráží světlo, pro fotografování naprosto ideální.

Vaše tipy a recenze

Také jste už někdy byli na svatbě v hotelu Chateau St. Havel? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí. Pokud si přejete napsat recenzi, využijte diskuzi pod článkem.

Sdílejte prosím!

Štítky: ,

Blog svatebního fotografa » Místa na svatbu
29. 3. 2020, aktualizace 14. 7. 2020
Autor: svatební fotograf Petr Doležal

Subscribe
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments