Hotel Chateau St. Havel — svatba očima svatebního fotografa

Neogotický zámek Krč v současné době funguje jako čtyřhvězdičkový Hotel Chateau St. Havel. Už několikrát jsem ho jako svatební fotograf navštívil, a tak vás s místem taky seznámím. Člověk by nevěřil, jak může být toto místo, obklopené železnicí a Jižní spojkou, klidné a pěkné. Ve skutečnosti je to oáza pohody se dvěma rybníky, domovem kachen a labutí. V místě funguje nejen hotel a golfový klub, ale i wellness centrum. Když jsem tu byl naposledy, právě do wellness unesli nevěstu a věřte nevěřte, zpátky nespěchala :-)

Základní informace o Chateau St. Havel
Název místa Zámek Krč — Hotel Chateau St. Havel
Adresa Před Nádražím 1/6, 140 00 Praha 4 — Krč
Oficiální web Informace o svatbách zámku Chateau St. Havel
Parkování Parkovací plochy jsou přímo před hotelem
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Svatba v hotelu St. Havel (Praha)
Svatba v hotelu Chateau St. Havel (Praha Krč)
Svatba v hotelu St. Havel (Praha)
Svatební šaty jsem tentokrát zavěsil do okna kaple sv. Havla (v současnosti už církevním účelům neslouží, může být využita jako konferenční prostor). Jindy jsem fotil šaty nevěsty i na větve stromů v zámecké zahradě, i tam se nabízejí možnosti pro pěkně vypadající fotografie.

Svatební obřad v hotelu Chateau St. Havel

Svatební obřady na Chateau svatý Havel se pořádají na těchto místech:

  • venku v zámecké zahradě
  • v zámecké kapli sv. Havla
Svatba v hotelu St. Havel (Praha)
Takhle vypadají svatební obřady u hotelu Chateau St. Havel. Dříve se obřady konaly na vyvýšeném kruhovém dláždění, to je už v současnosti zrušeno, a tak jsou obřady přímo na trávníku. Pro svatební fotografie je určitě zajímavý zámek Krč (hotel St. Havel) stojící na pozadí.
zámek Chateau St. Havel
Průčelí zámku Chateau St. Havel, kašna před zámkem a architektonické detaily z fasády.
Svatební fotografie Praha 4
Nevěsta si přála vytvořit svatební fotografii, na které hezky vyniknou její svatební šaty. Vyfotil jsem ji před průčelím hotelu Chateau st. Havel.
Svatba - foto na zámku
Svatební fotografování v interiérech zámku Krč
Svatba v hotelu St. Havel (Praha)
Další svatba v Hotelu Chateau St. Havel. Tentokrát se přišel vyfotografovat s nevěstou i ženich.
Další svatba - foto na schodišti
Tentokrát černobílá svatební fotografie. Technicky o něco náročnější fotografie nevěsty focená shora na schodišti Chateau St. Havel.

Svatební fotografování v okolí zámku Chateau St. Havel

Velkou skupinu všech svatebních hostů můžete po obřadu vyfotit na svahu k rybníku. Doporučuji postavit svatebčany pod strmý svah a s fotoaparátem se postavit nahoru.

K fotografování ženicha a nevěsty se nabízí velká zahrada za zámkem se spoustou velkých stromů, takže ani o stinná místa není nouze. Vedle zámku jsou dva rybníky, Sýkorka a Zámecký rybník. Část areálu slouží jako golfové hřiště, ale i jeho svahy se dají pro fotografování chytře využít. Vepředu před zámkem je pěkné schodiště, na kterém krásně vyniknou svatební šaty nevěsty. V neposlední řadě doporučuji využít i hotelové interiéry. Všimněte si například jeho točitého schodiště, velkých zámeckých oken nebo dekorativních tapet hotelových pokojů.

Hotel Chateau St. Havel stojí v těsné blízkosti vlakového nádraží Praha-Krč, ale ten do jeho klidného prostředí nijak zle nezasahuje. Snad jen, že jeden jeho vysoký sloup jde vidět z obřadního místa na zahradě, lepší je proto fotit směrem k rybníku a zámku.

zámek Chateau St. Havel
Zadní strana zámku Krč — hotel Chateau St. Havel a obřadní místo na jeho zahradě.
zámek Chateau St. Havel
Svatební hostina ve venkovním stanu na zámku Chateau St. Havel. Stan má bílou barvu, takže krásně změkčuje a odráží světlo, pro fotografování naprosto ideální.
Svatba v hotelu St. Havel (Praha)
Lahve na vodu s nápisem CHATEAU St. Havel ****

Máte rádi golf? Možná by se vám líbila tato svatební místa s golfem:

Vaše tipy a recenze

Také jste už někdy byli na svatbě v hotelu Chateau St. Havel? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí. Pokud si přejete napsat recenzi, využijte diskuzi pod článkem.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments