svatební fotograf

Kutná Hora – svatba očima svatebního fotografa

Fotím svatby i v Kutné Hoře. Kutná Hora, zařazená na seznam UNESCO, je jedním z nejzachovalejších středověkých měst ve střední Evropě. Historická podoba ulic a náměstí dodává svatbě jedinečnou atmosféru. Procházky malebnými uličkami vám umožní cítit se jako hrdinové romantické pohádky.

Základní informace o svatbách v Kutné Hoře
Název místa Vlašský dvůr
Adresa Havlíčkovo náměstí 552/1, 284 01 Kutná Hora-Vnitřní Město
Oficiální web Fotografie z Vlašského dvora – svatby přes matriku
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

Pro mě jako svatebního fotografa je Kutná Hora vedle Českého Krumlova a Prahy dalším fotogenickým městem, kde bych dokázal fotit celé hodiny a dny. Ať už je to chrám sv. Barbory nebo Vlašský dvůr, obě místa nabízejí možnosti pro unikátní snímky. Vzhledem k výjimečné kombinaci historie a pěkné přírody je svatba v Kutné Hoře skvělým zážitkem.

Vlašský dvůr

Svatba ve Vlašském dvoře je v Kutné Hoře oblíbenou klasikou. Jedná se o historickou budovu s důstojnými obřady, k níž se váže i určité patriotství obyvatel Kutné Hory. Jeho historie sahá až k roku 1300, současná podoba je novogotická z konce 19. století. Vlašský dvůr byl královská mincovna, proto se Vlašskému dvoru někdy říká i Kutnohorská mincovna. Přímo tak souvisí s nalezištěm stříbra, díky kterému Kutná Hora vznikla a byla ve své době po Praze druhým nejdůležitějším městem. Svatební obřady zde probíhají v Audienční (Zasedací) síni.

Další místa pro svatební obřady v Kutné Hoře

Breüerovy sady

Vedle Vlašského dvora se nachází park pod Vlašských dvorem, ofic. Breüerovy sady. Jsou zde pěkné terasy a kromě možnosti fotografování novomanželů se zde konají přímo i svatební obřady, v altánu nebo na terasách.

GASK – Jezuitská kolej

Dalším místem pro svatební obřady je GASK, Galerie středočeského kraje, která sídlí v historické budově bývalé jezuitské koleje. Ta nabízí různé prostory k pronájmu:

  • Barokní lékárna (pro svatební obřady)
  • Refektář jezuitské koleje
  • Kongresové centrum
  • Štábní domek
  • venkovní prostory v zahradách (výhled na chrám sv. Barbory)

Chrám sv. Barbory a Kaple Božího těla

V neposlední řadě je samozřejmě možné mít svatební obřad (pouze církevní) v církevní stavbě. Podmínkou je, že alespoň jeden ze snoubenců musí být pokřtěným katolíkem.

Zámek Kačina

Nedaleko Kutné Hory stojí náš nejvýznamnější empírový zámek Kačina, který nabízí čtyři možnosti míst pro svatební obřady:

  • zámecká kaple
  • chotkovská knihovna
  • taneční sál
  • zámecký park

Fotografování nevěsty a ženicha v Kutné Hoře

Kutná Hora nabízí skutečně bezpočet různých míst a zákoutí pro fotografické portrétování novomanželů. Samozřejmě často je přáním novomanželů nechat se vyfotit s chrámem sv. Barbory. Ta je v Kutné Hoře vidět z mnoha různých teras a vyhlídek, ať už z blízkosti Vlašského dvora, z východního břehu říčky Vrchlice nebo přímo u chrámu – třeba z vyvýšených zahrad u Jezuitské koleje na severní straně kostela. Chrám sv. Barbory je vzdálený chůzí 700 metrů od Vlašského dvora, takže je to vcelku nenáročná vzdálenost na 15 minut (jen pozor na historické dlažební kostky, nepřítele vysokých podpatků nevěst).

Před Jezuitskou kolejí se nachází vyhlídková terasa s řadou 13 soch a sousoší světců z 18. století. Pokud máte to štěstí, že cesta není přelidněná, dají se i zde nafotit působivé snímky.

Svatba v Kutné Hoře
Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, fotografie ze svatebního dne
Svatba v Kutné Hoře
Vlašský dvůr v novogotické podobě, bývalá královská mincovna a královský palác, v současnosti mimo jiné dějiště svatebních obřadů
Svatba v Kutné Hoře
V této menší síni svatebčané dostávají poslední instrukce před zahájením svatebního obřadu.
Svatba v Kutné Hoře
Svatebčané vystupují po schodišti z preghausu do audienční síně, kde se pořádají svatební obřady.
Svatba v Kutné Hoře
Vstup ženicha do obřadní síně – Audienční síň Vlašského dvora
Svatba v Kutné Hoře
Nevěsta obchází celou stěnu síně tak, aby nakonec prošla od zadní stěny uličkou mezi křesly. Její příchod tak trvá významně delší dobu.
Svatba v Kutné Hoře
Širokoúhlý pohled na celou audienční síň (foceno ode dveří, kudy všichni vstoupili do síně)
Svatba v Kutné Hoře
Nevěsta a ženich při svatebním obřadu ve Vlašském dvoře poněkud netradičně sedí v křeslech, což je u současných českých obřadů častější spíše při církevních obřadech.
Svatba v Kutné Hoře
Svatební obřad fotografovaný zezadu. Oddávající stojí na mírně vyvýšeném pódiu. Stěny audienční síně nesou bohaté malby z r. 1900. Ukazují vydání Dekretu kutnohorského r. 1409 a kutnohorský sněm, kde byl zvolen r. 1471 Vladislav Jagellonský českým králem.
Svatba v Kutné Hoře
Nevěsta se ženichem mi pózují po skončení svatebního obřadu v zadní části obřadní síně.
Svatba v Kutné Hoře
Tady jsem skupinku svatebčanů fotil na vyhlídce u sv. Jakuba, na pozadí je vidět chrám sv. Barbory a jezuitská kolej.
Svatba v Kutné Hoře
Novomanželé focení ve Vorlíčkových sadech, v prostranství před chrámem sv. Barbory
Svatba v Kutné Hoře
Fotografie s nevěstou a ženichem, pevně se drží za ruce a kráčejí ke mně směrem od chrámu sv. Barbory

Umístění Vlašského dvora na mapě

Recenze svateb v Kutné Hoře

Byli jste někdy na svatbě v Kutné Hoře? Na kterém konkrétním místě? Líbilo se vám tam? Co si myslíte o Kutné Hoře jako místu pro svatby?

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments