svatební fotograf

Zámek Liblice – svatba očima svatebního fotografa

Zámku Liblice se také říká Barokní perla. Byl vystavěný v letech 1699-1706 architekty J. B. Fischerem z Erlachu a G. B. Alliprandim. V devatenáctém století prošel novorenesanční úpravou a v současnosti (po posl. rekonstrukci z let 2001 - 2007) je konferenčním centrem Akademie věd ČR. Už první pohled na zámek a jeho zahradu nám říká, že se jedná o pohádkově krásné místo, pro svatby ideální. Jako svatební fotograf už zámek a jeho okolí znám, takže ho představím i vám.

Základní informace o zámku Liblice
Název místa Zámek Liblice
Adresa Liblice 61, 277 32 Byšice
Oficiální web Informace o svatbách – zámek Liblice
Parkování Stání pro automobily je hned vedle zámku. V době obřadu a fotografování (60 minut po ukončení obřadu) je parkování zdarma.
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Svatební místo zámek Liblice
Zámecký hotel Liblice jsem fotografoval ze zámeckého parku
Zámek Liblice se stromy v popředí
Sevení průčelí zámku z příjezdové silnice
Šaty nevěsty fotografované v zámku
Kytice nevěsty
Vesta ženicha na ozdobném ramínku s nápisem Ženich
Bílé střevíce nevěsty před knihami v liblickém zámku

Svatební obřad na zámku Liblice

Svatební obřady se na zámku v Liblicích pořádají na těchto místech:

  • Mramorový sál uvnitř zámku (kapacita 100 osob, z toho 80 míst na sezení)
  • Altánek ve francouzské zámecké zahradě (kapacita 300 osob, z toho 50 míst na sezení)

Početnou skupinu svatebních hostů můžete vyfotit v parku pod zámkem, když je postavíte dole na trávník a jako fotograf budete stát nahoře u zámku, fotit tak budete z výšky a každý ze svatebních hostů bude proto dobře vidět. 

Mimochodem na zámku můžete strávit celý svatební den, nevěsta se může připravovat ve svatební apartmá (apartmá Superior), k ubytování jsou ale možné nejen pokoje hlavní budovy zámku, ale také v přilehlých zámeckých budovách. Svatební hostina se může nechat uspořádat v zámeckém Velkém sálu.

Zámek Liblice
Klasický pohled na zámek Liblice ze zámeckého parku. Zámek se zrcadlí v rybníčku, vděčný námět pro svatební fotografie.

Svatební fotografování u zámku Liblice

Fasáda zámku i zámecký park se svým rybníkem mají do velké míry symetrické řešení. Symetrii můžete na fotografiích zdůraznit, nebo naopak nabourat.

V zámeckém parku je pro vznik svatebních fotografií spousta zajímavých míst. Můžete využít zrcadlení v rybníku, altán mezi rybníkem a zámkem, rovné i křivolaké cestičky. V parku se nacházejí i vzrostlé stromy, v jejichž stínech se dá fotit i v denní době, kdy je slunce ještě příliš vysoko. Najdete cestičky lemované alejemi stromů, vděčný motiv pro svatební focení. Třešničkou na dortu je houpačka připevněná ke stromu, která je vhodná jak pro princezny ze zámku, tak i pro nevěsty.

Zámek Liblice
Dočasně opouštíme svatebčany na zámku Liblice a jdeme se projít do parku. Sice trochu prší, ale to nás od fotografování neodradí.

Vaše recenze a tipy k Liblickému zámku

Také jste už někdy byli na svatbě na zámku v Liblicích? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí. K napsání recenze na Liblický zámek využijte diskuzi pod článkem.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments