svatební fotograf

Selský Dvůr – svatba očima svatebního fotografa

Čtyřhvězdičkový Hotel Selský Dvůr nabízí možnost svatebního obřadu, svatební hostiny i ubytování svatebních hostů. V Hotelu Selský Dvůr jsem fotil svatbu už vícekrát. Někdy tam přicházím i jako běžný host, protože se nachází v Hostivaři poblíž mého bydliště, takže ho dobře znám. Jak na mě hotel působí? Velice dobře. Personál, se kterým jsem se setkal, byl vstřícný, jídlo výborné, prostory útulné. Jak se mi tam ale fotí svatby, je tam něco, na co si svatební fotograf musí dát pozor?

Základní informace o Selském dvoře
Název místa Hotel Selský Dvůr
Adresa K Horkám 56, 102 00 Praha 10 – Hostivař
Oficiální web Informace o svatbách – Hotel Selský Dvůr
Parkování Pohodlné parkování je hned ze strany hotelu, mezi potokem Botič a hotelem.
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Do Hotelu Selský Dvůr přicházejí svatebčané
Svatebčané přicházejí do Hotelu Selský Dvůr
Průčelí Hotelu Selský Dvůr
Průčelí Hotelu Selský Dvůr

Svatby v Hotelu Selský Dvůr 

Svatební obřad v Selském Dvoru probíhá v centrálním átriu pod širou oblohou. To, co si asi každý ze dvora zapamatuje, je točící se mlýnské kolo, které tvoří dominantní prvek místa. Větší skupiny svatebních hostů se dají fotit z okna horního patra hotelového pokoje (které obvykle patří někomu z ubytovaných svatebčanů, takže se stačí dopředu domluvit).

Fotografování uvnitř Hotelu je vcelku příjemné, i když se fotograf musí neustále pohybovat v poněkud stísněných prostorách. Hlavní dvě místnosti pro svatebčany mají tvar dvou dlooouhých obdélníků. Když tam fotím, často využívám i dlooouhé sklo, které mi scénu hodně „přiblíží“. Dokážu tak fotit třeba novomanžele v čele svatební tabule, třebaže stojím na druhé straně místnosti. To má výhodu mimojiné v tom, že dokážu fotit momentky, aniž bych na sebe upozorňoval. Jiná možnost je přijít přímo do těsné blízkosti lidí a fotit je základním objektivem, tím ale na sebe v těchto menších prostorách vždycky upozorním, takže to dělám spíš jen ve formálních chvílích, kdy nikoho nepřekvapí, že fotím (jako třeba u společného jedení manželské polévky).

Hotel Selský Dvůr - svatební hostina
Hotel Selský Dvůr – svatební hostina
Selský Dvůr Praha Hostivař - interiér
Selský Dvůr Praha Hostivař – interiér

Když venku celý den prší, je poměrně složité najít uvnitř vhodné místo pro focení větších skupinek svatebčanů. Když mi déšť připravil tuhle výzvu, rozhodl jsem se nakonec fotit v jedné z dlouhých místností, kde jsem svatebčany stavěl na schody, které vedou ke dveřím do hotelové recepce. Díky schodům se k sobě vešli všichni lidé i z větších skupinek a moje vzdálenost odstupu prakticky nebyla limitovaná, což bylo užitečné. Už dopředu jsem ale věděl, že boční osvětlení není pro skupinky vůbec ideální a že budu muset na všech fotkách retušovat nápis RECEPCE nade dveřmi :-)

Svatební fotografování v okolí Selského dvora

Na fotografování nevěsty a ženicha nám většinou stačil zelený parčík za hotelem, kterým protéká potok Botič (když projdete kolem hotelového parkoviště dozadu přes můstek). Klikatí se tam zajímavá stezka a rostou tam i vysoké stromy, na které je možné ráno pověsit šaty nevěsty – pokud přípravy nevěsty probíhají přímo v Hotelu Selský Dvůr.

Mlýnské kolo nad potokem Botič u Hotelu Selský Dvůr v Hostivaři
Mlýnské kolo nad potokem Botič u Hotelu Selský Dvůr v Hostivaři
Copak to stojí před hotelem Selský Dvůr?
Copak to stojí před hotelem Selský Dvůr?
Otevřené átrium Selského Dvora
Otevřené átrium Selského Dvora, kde můžou svatebčané třeba i tancovat
Hotel Selský Dvůr - mlýnské kolo
Hotel Selský Dvůr – mlýnské kolo
Selský Dvůr - átrium
Selský Dvůr – jeden ze svatebčanů? :-)
Hastrman dohlíží na řádné konání svatby v átriu Hotelu Selský Dvůr
Hastrman dohlíží na řádné konání svatby v átriu Hotelu Selský Dvůr
Chomouty v pražském Selském Dvoře
Chomouty v pražském Selském Dvoře – připravené pro ženicha?
Dekorace Hotelu Selský Dvůr - Hostivař
Dekorace Hotelu Selský Dvůr – Hostivař
Dekorace pod pergolou Hotelu Selský Dvůr
Dekorace pod pergolou Hotelu Selský Dvůr
Vstupní chodba do Hotelu Selský Dvůr
Vstupní chodba do Hotelu Selský Dvůr
Obraz vítá svatby v Hotelu Selský Dvůr
Obraz vítá svatby v Hotelu Selský Dvůr

Recenze na Hotel Selský Dvůr

Jak na vás působí restaurace Selský Dvůr? Chtěli byste mít v tomto svatebním místě svatbu? Nebo už jste se tam dokonce některé svatby v minulosti zúčastnili? Kdybyste znali nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, nenechávejte si je pro sebe, ale sdělte je v komentáři ostatním čtenářům, děkujeme :-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments