svatební fotograf

Hostinec Na Růžku – svatba očima svatebního fotografa

Na fotografování svatby v hostinci Na Růžku (Přerov nad Labem) mám hezké vzpomínky. Je to pohodové prostředí pro lidi, kteří nehledají nutně přepych zámků a hotelů, ale najdou radost i v klidném místě klasického českého hostince. Poloha hostince Na Růžku je dost zajímavá - a nemyslím tím zrovna to, že stojí na růžku, což je mimochodem pravda. Hned přes silnici totiž stojí zámek Přerov nad Labem, přes druhou silnici najdete Salvátorský rybník. Obojí se dá šikovně využít ke svatebnímu fotografování.

Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
Svatba v hostinci Na Růžku – Přerov nad Labem
Základní informace o hostinci a penzionu Na Růžku
Název místa Na Růžku
Adresa U Rybníka 14, Přerov nad Labem 289 16
Oficiální web Informace o svatbách – hostinec a penzion Na Růžku
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

Hostinec Na Růžku v Přerově nad Labem byl nedávno rekonstruován ve spolupráci s Národním památkovým úřadem. Jeho tradice sahá až do roku 1754. V penzionu je také možnost ubytovat několik osob.

Svatební obřad v hostinci Na Růžku

Svatební obřad v hostinci Na Růžku je možné uspořádat na dvoře, před kamennou zdí s barokní podobou, která propojuje hostinec se stodolou. V Přerově nad Labem se ale svatby konají i na dalších místech:

  • před zámkem Přerov nad Labem nebo v zámecké zahradě
  • ve skanzenu Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem (jakékoliv místo v areálu), v případě nepříznivého počasí v Bednárně (kapacita cca 50 osob)
  • u Salvátorského rybníka
Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
Slavobrána ozdobená květinami, snubní prsteny na stolečku – všechno je už nachystáno na začátek svatebního obřadu v hostinci Na Růžku
Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
Svatební hosté na místě, ženich s nevěstou před oddávajícím, svatba v akci :-)
Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
A protože na předchozí fotografii nevynikla vlečka svatebních šatů nevěsty, tady je ještě ve větším detailu. (hostinec Na Růžku, Přerov nad Labem)

Jak se fotí svatba Na Růžku?

K fotografování skupinek svatebních hostů se nabízí více možností. Na velkou skupinu všech svatebčanů jsem si vypůjčil štafle, protože vím, že jakmile z nich nešikovně padám, tak se mi lidé vždycky škodolibě smějou a já v letu zachytím aspoň jednu dobrou fotku (než dopadnu tváří na zem). Menší skupinky hostů jsem fotil taky proti slavobráně, ale zvažoval jsem focení na silnici proti Salvátorskému rybníku, tam by to taky šlo (pokud by mě nepřejelo auto).

Většinu portrétů nevěsty a ženicha jsme vytvořili v parku vedle sousedícího zámku Přerov nad Labem. Je tam spousta stromů a dá se pěkně vyhrát s různým směrováním slunečního světla. Kromě toho je možné ve vzdálenějším okolí využít další zajímavá místa, třeba břehy Labe.

Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
Pár závěrečných pózovaček nevěsty a ženicha před zámkem Přerov nad Labem
Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
Tyhle svatební šaty pro focení prostě nešlo nevyužít.
Svatba v hostinci Na Růžku - Přerov nad Labem
No a když je odfoceno, můžeme v klidu doplnit energii :-) Na fotografii vidíte připravené stoly pro svatební hostinu uvnitř hostince Na Růžku (Přerov nad Labem)

Vaše recenze pro hostinec Na Růžku

A co vy, chodíte taky občas na růžek? :-) Nebo jste dokonce byli Na Růžku? Jak se vám tam jedlo? – nebo je vám jídlo jedno, chodíte jen na pivo jedno? No ehm, básník ze mě nebude. Ale zkuste vy nějaký rým, určitě bude lepší, diskuze pod článkem je pro vás otevřená ;-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments