svatební fotograf

Restaurace Černý kohout – svatba očima svatebního fotografa

V restauraci Černý kohout u Prokopského údolí v Praze jsem už několikrát fotil, takže to tam dobře znám. Svatby jsem fotil na horní terase i dole v přízemí.

Základní informace o restauraci Černý kohout
Název místa Černý kohout
Adresa Bublavská 308, 152 00 Praha 5-Klukovice
Oficiální web Oficiální informace o svatbách – restaurace Černý kohout
Parkování Na dvoru restaurace
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Restaurace Černý kohout
Vstupní brána restaurace Černý kohout a pár kohoutů z areálu :-)

Svatební obřad v restauraci Černý kohout

Svatební obřady se konají u Černého kohouta na dvou místech:

  • na nezastřešené terase s výhledem na Prokopské údolí, terasa se nachází v horním patru vedle podkrovního salonku
  • v přízemí na venkovní zahrádce – pod terasou
schéma světla svatebního obřadu
Schéma směru světla svatebního obřadu v restauraci Černý kohout.

Terasa restaurace, kde probíhají svatební obřady, je orientovaná k severozápadu. Stejnou orientaci má i zahrádka pod terasou, kde se obřady také pořádají. Svatební fotograf otočený tváří ke svatebčanům, má v obou případech po svojí pravici budovu restaurace, světlo tedy přichází ze všech tří, resp. dvou ostatních stran. Více informací ke schématům řešícím směr světla na svatebních obřadech.

Na co byste si jako fotografové měli dát pozor

V závislosti na okamžité poloze slunce a ostrosti slunečního světla může dojít k nepříjemné situaci pro fotografa: na terase se může výrazně lišit osvětlení svatebních hostů. Po levé straně (u zábradlí) mohou být svatebčané plně zasaženi světlem, po pravé straně (u stěny restaurace) mohou sedět ve stínu, skrytí za střechou. Ženich s nevěstou naštěstí stojí vedle zvýšené části krovu restaurace, takže stojí ve stínu.

Terasa je o trochu stísněnější než dolní zahrádka. Pokud se k jednomu fotografovi přidá další osoba pořizující záznam, např. kameraman, jejich vzájemný pohyb je tím ztížený.

Svatební fotografování v okolí restaurace Černý kohout

Skupinu většího počtu svatebních hostů může svatební fotograf vyfotit na dvoru restaurace ze schodů, ale dvůr zároveň slouží jako parkoviště, takže to kvůli autům může být obtížnější. Lepší je možnost fotit z terasy směrem dolů na zahrádku (zahrádka ale musí být uzavřená pro hosty restaurace).

Na fotografování ženicha a nevěsty se dá sejít pěšky po silnici dolů, přes železniční podjezd, k dětskému hřišti. Kolem hřiště protéká Dalejský potok, v okolí jsou skály Dalejského údolí, obojí se dá pro fotky šikovně využít. Na cestě zpátky do restaurace můžete zajít i do okrajové části lesa a vyfotit pár fotografií v zeleni stromů. Pokud chcete něco víc a máte na to čas, můžete se na fotografování vydat přímo na hřebeny skal. 

Restaurace Černý kohout

Podkrovní salonek Restaurace Černý kohout

Také jste už někdy byli na svatbě v restauraci Černý kohout? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments