svatební fotograf

Hotel Zámek Štiřín – svatba očima svatebního fotografa

Další místo, kde jsem fotil svatby, je Hotel Zámek Štiřín. Svatební obřady se konají ve velké Francouzské zahradě. Pro fotografování ženicha a nevěsty nabízí skvělou příležitost zámecký park.

Základní informace o Zámku Štiřín
Název místa Hotel Zámek Štiřín
Adresa Ringhofferova 711, Štiřín, 251 68 Kamenice
Oficiální web Informace o svatbách – Hotel Zámek Štiřín
Parkování Zámek Štiřín má velké vyhrazené parkoviště ve dvoru
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

Svatební obřad v Hotel Zámku Štiřín

Svatební obřady se na Štiříně pořádají na těchto místech:

  • Francouzská zahrada – velká zahrada u zámku pod širým nebem
  • Sloupový sál (mokrá varianta svatebního obřadu)
Hotel Zámek Štiřín
Průčelí Hotel Zámku Štiřín

Venkovní obřady v zahradě jsou orientované tak, že se svatebčané dívají směrem na zámek, na severozápad. Ženich a nevěsta mohou k obřadu přicházet ze zámku, od dvouramenného schodiště. Vypadá to zajímavě, ale fotograf si musí uvědomit, že vzdálenost zámku od obřadního místa je zhruba třicet metrů, to je dost daleko. Vyplatí se tak mít na místě druhého fotografa, nebo rychlé nohy, nebo alespoň objektiv s hodně dlouhým ohniskem.

Svatební fotografování v okolí štiřínského zámku

Skupinu všech svatebních hostů můžete vyfotit buď na velkém dvouramenném schodišti, nebo je můžete nechat postavit na trávník a fotit shora ze schodiště.

Pro párové fotografování ženicha a nevěsty se nabízí rozlehlý zámecký park. Hned za zámkem na kraji parku roste obrovitý strom s převislými větvemi, vděčný pro fotografování. Zámecký park Štiřín slouží zároveň jako golfové hřiště, a tak vás po něm povozí řidič v otevřeném golfovém vozítku.

Svatba Štiřínská stodola
Svatební fotorafování v altánu na břehu rybníka – zámecký park Štiřín

Ve štiřínském zámeckém parku se nachází velká vodní plocha Debrného rybníka, na jehož břehu je populární k focení dřevěný altán. V parku najdete i dost stromů, které vás uchrání ve stínu před ostrým slunečním světlem, tj. příliš vysokým kontrastem svatebních fotografií. V parku můžete využít pro fotografování i dřevěné mosty.

Hotel Zámek Štiřín
Vchod do Štiřínského zámku a detaily na fasádě

Máte rádi golf? Možná by se vám líbila tato svatební místa s golfem:

Recenze Hotel Zámku Štiřín

Také jste už někdy byli na svatbě v Hotel Zámku Štiřín? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments