svatební fotograf

Vila Lanna – svatba očima svatebního fotografa

Jako svatební fotograf vám představuji Vilu Lanna stojící v Praze v Bubenči. Lannova vila je pro svatby fotogenickým svatebním místem.

Základní informace o Vile Lanna
Název místa Vila Lanna
Adresa V sadech 1, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
Oficiální web Informace o svatbách – Vila Lanna
Parkování V okolních ulicích fialové a modré parkovací zóny
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Průčelí Lannovy vily
Průčelí Lannovy vily

Lannova vila

Lannova vila je dům postavený ve 2. polovině 19. století v neorenesančním slohu. Projektoval ji Vojtěch Ignác Ullmann pro podnikatele a mecenáše Vojtěcha Lannu. V současnosti sídlí v domě Akademie věd České republiky.

Vila Lanna stojí 10 minut chůze od zastávky metra Hradčanská. Pár kroků odtud je park Stromovka, kde se dá zorganizovat příjemné svatební focení. Nedaleko Lannovy vily se nachází Vila Pellé, kde jsem v minulosti taky fotil svatbu. V blízkosti je Památník Národního písemnictví a Velvyslanectví Čínské lidové republiky.

Lannova vila hotel
Lannova vila hotel
Vila Lanna pro svatby
Vila Lanna pro svatby

Svatby ve Vile Lanna

Svatební obřady se ve Vile Lanna pořádají v těchto místech:

  • zahrada Vily Lanna s dřevěným altánkem, stoletými duby a lípami… kapacita 200 osob
  • Apollónův sál… kapacita 80 osob 
  • salónek v 1. patře s terasou… kapacita 40 osob

Cena obřadů se v r. 2020 pohybovala mezi 9 až 20 tisíci Kč.

schéma světla svatebního obřadu
Schéma světla svatebního obřadu v salonku 1. patra

Sluneční světlo přichází do salonku boční stranou. Přitom je rozsvícený velký lustr se žlutými žárovkami. Další informace o řešení světla pro svatební obřady.

Svatební fotograf si musí dávat pozor na několik věcí:

  • svatebčané sedící u okna jsou osvětlení s mnohem větší intenzitou než svatebčané sedící na druhé straně (světlo slábne se čtvercem vzdálenosti) – pozor na manuální expozici
  • svatebčané jsou nerovnoměrně osvětlení žlutým světlem lustru v závislosti na tom, jak jsou daleko od něho
  • všude se mísí modré světlo (venkovní) se žlutým světlem (z lustru) – osobně jsem řešil převodem fotografií do černobílé. Na skupinky, které jsem fotil po obřadu, jsem už světlo lustru vypnul a fotil s bleskem. Je to podobná situace jako třeba na pražském Libeňském zámečku.
  • Přímo v průčelí je velké zrcadlo, které mělo snahu zrcadlit i mě s foťákem, když jsem fotil zezadu :-) Naštěstí začíná zhruba ve výšce hlavy, takže se stačí trochu sklonit.
  • Příchod ženicha a dalších lidí do salónku z bočních dveří je velice rychlý, je to jen pár kroků a pokud jsou v cestě ještě navíc překážky (křídlo dveří a židle první řady), zachytit důstojný vstup může představovat výzvu. Stojí za to vyzkoušet si příchod nanečisto a případně přizpůsobit rozestavení židlí.
Salónek v 1. patře Lannovy vily
Salónek v 1. patře Lannovy vily
Salónek prvního patra Vily Lanna
Salónek prvního patra Vily Lanna
Svatební obřad Vila Lanna
Svatební obřad Vila Lanna

Svatební fotografování v okolí Vily Lanna

Pro focení je přímo v Lannově vile i v jeho zahradě spousta možností. Komu by to nestačilo, dá se popojít kousek do velkého parku Stromovka, nebo dokonce na nedaleký Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí. Osobně si ale myslím, že je to skoro škoda, protože přímo v objektu se můžete vyřádit až až. 

Fotit se dá v zahradě, na terase i ve věži. Velké trojramenné schodiště přímo vybízí k fotkám. Najdete tu pěkné balustrády, novorenesanční sloupy, velká okna, altánek, venkovní schodiště, stoleté stromy, můžete fotit celky s celou fotogenickou vilou, svatebčany můžete fotit shora (zatímco stojí v zahradě) i zespoda, kdy se fotograf postaví do zahrady a svatebčané nad schodiště nebo na terasu… Některé fotky z Lannovy vily najdete tady.

Vila Lanna - Praha
Vila Lanna – Praha
Svatební místo Vila Lanna
Svatební místo Vila Lanna

Názory na Vilu Lanna

Přišli jste někdy na svatbu do Vily Lanna? Jak jste byli s tímto svatebním místem spokojení? Kdybyste znali nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, napište nám je do komentáře ;-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments