svatební fotograf

Vila Kajetánka – svatba očima svatebního fotografa

Současná restaurace Vila Kajetánka se nachází v Praze na Břevnově v parku Kajetánka. A aby těch Kajetánek nebylo málo, před restaurací najdeme stejnojmenný rybník Kajetánka. Rybníkem protéká potok Brusnice, který pramení u Břevnovského kláštera a po 4,5 km se vlévá na Klárově do Vltavy.

Základní informace o Vile Kajetánce
Název místa Restaurace Vila Kajetánka
Adresa Radimova 8, 160 00 Praha 6
Oficiální web Informace o svatbách – Vila Kajetánka
Parkování Řada aut může stát v Radimově ulici před vstupem do areálu
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Vila Kajetánka
Vila Kajetánka

Svatby ve Vile Kajetánka

Původně zde v parku stála viniční usedlost, poté klášter, zámeček a továrna. Nakonec zámeček prošel rekonstrukcí (r. 2011) do dnešní podoby restaurace Vily Kajetánka. Ta dokáže přivítat a pohostit stovky osob jak na firemní akce, tak i na svatby. Je zde možné mít svatební obřad i svatební hostinu.

Příchod nevěsty od Vily Kajetánka k venkovnímu svatebnímu obřadu
Příchod nevěsty od Vily Kajetánka k venkovnímu svatebnímu obřadu

 

Na břehu rybníka Vily Kajetánka... taky čekají na svatební hostinu?
Na břehu rybníka Vily Kajetánka… taky čekají na svatební hostinu?

 

Svatební hostina ve Vile Kajetánka
Svatební hostina ve Vile Kajetánka

 

Na řádné konání svatebních obřadů dohlíží u Vily Kajetánka zkušení obyvatelé přírody

Svatební fotografování v okolí Vily Kajetánka

Velkou skupinu svatebčanů jsem fotografoval na chodníku z okna vily 2. podlaží. Ostatní skupinky je možné fotit proti vodní hladině rybníka nebo směrem na opačnou stranu, v závislosti na okamžité poloze slunce.

Co se týká fotografování nevěsty a ženicha, rybník Kajetánka mým náročným představám nestačil :-) Focení jsem zorganizoval u nedalekého sousedního rybníka Vincentinum, kde jsem dokázal lépe využít stromy v pozadí. Díky tomu, že jsme pár metrů poodešli od svatebních hostů, nemuseli jsme se ani trápit tím, že by nás pozorovaly jejich zvědavé oči. Dokonce ani oči jiných lidí, protože rybník Vincentinum byl v době naší návštěvy hodně klidné místo (až na pár pejskařů). Líbil se mi odraz ve vodní hladině a pěkné břízy na břehu.

Pokud by někdo přece jen nechtěl chodit pryč z areálu Kajetánky, může fotografovat přímo v okolním parku. Poměrně zajímavé zákoutí jsem objevil hned před budovou pod kamennou zídkou (u které probíhají svatební obřady). Jde se tam po travnatém svahu kousek dolů a přináší tři výhody:

  • je to kousíček fotogenické „divoké přírody“ s okolní zelení (nebo s cihelnou kamennou zídkou, chcete-li ji využít)
  • zídka spolehlivě místo zastiňuje proti nepříjemně vysokému kontrastu poledního slunečního svícení
  • „zapadlí“ za zídkou jste opět skrytí před zvědavými zraky ostatních lidí, což může pomoct novomanželům více se uvolnit

A ještě jeden tip na závěr: novomanželé se můžou postavit přímo dolů pod zídku, zatímco fotograf se postaví nahoře a vyfotí je shora. A nemusíte mít ani drona, abyste měli fotografie z výšky :-)

 
Areál restaurace Vily Kajetánka
Areál restaurace Vily Kajetánka

Názory na Vilu Kajetánka

Svatbovali jste někdy už ve Vile Kajetánka? Líbilo se vám tam? Kdybyste měli nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, napište dolů do komentáře ;-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments