svatební fotograf

Villa Pellé – svatba očima svatebního fotografa

Dalším z hezkých míst, kam mě přivábila práce svatebního fotografa, je Pelléova vila v pražském Bubenči. Jak a kde se tam fotí svatby?

Základní informace o Pelléově vile
Název místa Vila Pellé
Adresa Pelléova 91/10, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
Oficiální web Informace o svatbách – vila Pellé
Parkování Bez vyhrazeného parkování. V okolních ulicích jsou placené fialové zóny (ulice Na Zátorce, Suchardova, Slavíčkova, Pod Kaštany)
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Nevěsta a ženich na schodišti vily Pellé při svatebním fotografování
Pelléova vila – svatba

Svatební obřad ve vile je pro snoubence zajímavou možností, jak uspořádat svatbu v reprezentativním prostředí, které se podobá zámeckým stavbám. Novorenesanční vila Pellé pochází z konce 19. století, jako architekt se podepsal Rudolf Koukola. Vila nese název po francouzském generálovi Mauricu Pelléovi, který zde žil v letech 1919 až 1920. Současným majitelem je MČ Praha 6. Kromě svateb se zde pořádají kulturní akce, výstavy a koncerty.

Vila Pellé stojí 5 minut chůze od zastávky metra Hradčanská. Nedaleko Pelléovy vily se nachází Vila Lanna, kde jsem v minulosti také fotil svatbu. V blízkosti stojí i další vily: Koulova, Suchardova, vila Jana Náhlovského, vila H. Sieburgera a další. Poblíž také najdeme Velvyslanectví Čínské lidové republiky a Památník Národního písemnictví.

Svatby ve vile Pellé

Svatební obřady se v Pelléově vile konají na těchto dvou místech:

  • Zahrada Pelléovy vily (na dlážděné části u zadního východního průčelí vily nebo na trávě)
  • Obřadní sál ve vile Pellé (kapacita 70 osob)

Zahrada je od vily Pellé orientována směrem na severovýchod. Na konci svatebního obřadu, na gratulace nevěstě a ženichovi, jsem si vyžádal, aby se novomanželé postavili zády ke schodišti vily. V té době totiž vila odrážela měkké sluneční světlo a sloužila tak jako pomyslná gigantická odrazná deska. Díky tomu jsem mohl vyfotit tváře všech gratulujících svatebních hostů v lichotivém měkkém světle. Kdyby byli svatebčané otočení k vile zády, měli by obličeje zastíněné stromy.

Skupinky svatebních hostů pohodlně vyfotíte na schodišti vily, to k tomu přímo vybízí. Na schodiště se pohodlně shromáždí i větší skupina osob a v na pozadí fotografií budete mít pěkně zobrazenou Pelléovu vilu.

Vila Pellé - svatební obřad
Vila Pellé – svatební obřad

Svatební fotografování v okolí vily Pellé

V bezprostředním okolí vily není pro focení mnoho rozmanitých motivů (objektů), ale kreativní člověk si určitě poradí. V zahradě se dají využít k focení stromy, nebo se mohou novomanželé postavit před vilu Pellé a využít pro fotografie jejího fotogenického vzhledu. Esteticky zajímavé je například zábradlí schodiště, pilíře vily i vstupní dveře a okna. Fotit se dá samozřejmě i uvnitř vily. Komu by pak zdejší prostory nestačily, necelý kilometr odtud najde park Stromovku, kde se dá s nevěstou a ženichem příjemně fotit další hodiny a hodiny.

Recenze na vilu Pellé

Navštívili jste už svatbu v Pelléově vile? Jak se vám toto svatební místo líbilo? Kdybyste znali nějaké zajímavé místo v okolí pro svatební focení, pochlubte se čtenářům v komentáři.

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Villa Pellé […]