svatební fotograf

Svatební hra: Zvedání bot při novomanželském kvízu

Připravil jsem pro vás osvědčený seznam nejvtipnějších otázek pro novomanželský kvíz, se kterým zaručeně zabavíte nejen novomanžele, ale i všechny svatebčany. Otázky do kvízu si odtud můžete stáhnout v PDF a vytisknout. Pokud tuto hru se zvedáním bot zatím neznáte, můžete si tady přečíst i návod.

Svatební kvíz pro novomanžele

Hra se zvedáním bot je známá jako svatební kvíz pro novomanžele. Je to jedna z nejčastějších her na svatbách. Připraví se dvě židle, na které se posadí nevěsta a ženich zády k sobě tak, aby na sebe vzájemně neviděli. Oba si sundají boty a vymění si je tak, aby nevěsta držela v jedné ruce svoji botu, v druhé ruce botu ženicha. Stejně tak ženich drží v jedné ruce svoji botu a v druhé ruce botu nevěsty. Moderátor na začátku vysvětlí všem svatebčanům pravidla hry: moderátor bude číst kvízové otázky pro novomanžele a oba novomanželé musejí odpovídat (přitom na sebe vzájemně nekoukají). Odpovídají tím způsobem, že zvednou nad hlavu buď botu ženicha (ta znamená odpověď „ženich“) nebo botu nevěsty (ta znamená odpověď „nevěsta“).

Příklad z průběhu svatební hry

Moderátor se novomanželů zeptá: „Kdo z vás sbalil toho druhého?“ Nevěsta má možnost zvednout buď svoji botu, pokud si myslí, že ona sbalila svého partnera, nebo zvedne svoji druhou ruku s botou ženicha, pokud si myslí, že ženich byl ten, kdo ji sbalil. Stejně tak jednu z bot zvedne zároveň i ženich podle svého vlastního uvážení. Nevěsta ani ženich své odpovědi nevidí, sedí k sobě totiž zády. V důsledku dochází k vtipným situacím, ať už jsou odpovědi novomanželů ve shodě nebo v protikladu. Nevěsta si například může myslet, že ona sbalila ženicha, proto zvedne svůj střevíc, ženich si ale naopak myslí, že to byl on, kdo ji sbalil, proto zvedá svoji botu a svatební hosté se tomu samozřejmě smějí.

Tipy pro novomanželský kvíz

Být svatebním fotografem znamená zažít spoustu novomanželských kvízů :-) Ze svých zažitých zkušeností vám přináším pár tipů:

 • Místo bot je možné použít jakékoliv dva páry jiných věcí, které jsou pro hosty dobře viditelné i na větší vzdálenost, například dva červené a dva modré balónky.
 • V průběhu hry může někdo z hostů zapisovat, kolikrát se novomanželé shodli ve svých odpovědích a na konci jejich výsledek veřejně vyhodnotit.
 • Není dobré mít seznam otázek příliš dlouhý, protože s delší dobou hry přestává být kvíz humorný. Doporučuji nevolit více než dvacet kvízových otázek.
 • Otázky pro novomanžele by měl mít moderátor předem připravené a sepsané. Do vymýšlení otázek můžete ale samozřejmě zapojit i svatební hosty. Můžete od každého z nich během svatebního dne získat jednu otázku. Případně nechte prostor improvizaci a nechte svatebčany vymýšlet otázky přímo v průběhu hry. Může se ale stát, že publikum nebude mít dost otázek, proto je vždy lepší mít pro jistotu i připravený seznam s otázkami.
 • Využijte toho, že hra není v žádném směru náročná a zařaďte novomanželský kvíz do pozdějších hodin, kdy budou svatební hosté už více uvolnění a dokážou se více odvázat. Naopak do dřívějších hodin svatebního programu můžete zařadit pohybově náročnější zábavu.
 • Tato svatební hra s botami je skvělá příležitost pro svatebního fotografa, aby zachytil přirozené momentky vašich rozesmátých svatebních hostů. Zatímco se svatebčané soustředí na kvízovou hru, svatební fotograf je může nenápadně fotit. Až budete chystat hru s botami, dejte o tom vědět vašemu fotografovi. Možná bude chtít změnit osvětlení nebo rozestavení lidí v místnosti, aby pro vás dokázal ulovit ty nejlepší fotografie.

Otázky pro novomanžele

Svatební kvíz má za úkol prověřit, jak se novomanželé vzájemně znají, ale především má samozřejmě pobavit všechny hosty i novomanžele. Proto je důležité pokládat vtipné otázky, pěkně na tělo novomanželů. Seznam takových pikantních otázek není úplně jednoduché rychle vymyslet, proto jsem pro vás připravil tipy na ty nejlepší otázky. Seznam osvědčených otázek pro novomanželský kvíz si tady můžete jednoduše stáhnout a vytisknout. Nečtěte seznam celý, po delším čase by jistě začal nudit – místo toho si dopředu zvolte a zaškrtněte jen cca 15-20 těch otázek, které se vám líbí nejvíce.

Otázky pro novomanželský kvíz
Otázky pro novomanželský kvíz

Otázky pro novomanželský kvíz s botami

 1. Kdo jako první oslovil toho druhého?
 2. Kdo toho druhého sbalil?
 3. Kdo jako první políbil toho druhého?
 4. Kdo jako první začal mluvit o svatbě?
 5. Kdo je větší romantik?
 6. Kdo častěji říká „miluji tě“?
 7. Kdo je lepší v plánování?
 8. Kdo má rozhodující slovo?
 9. Kdo doma častěji otevírá okno?
 10. Kdo doma častěji zavírá okno?
 11. Kdo rozhoduje o tom, za co se budou utrácet peníze?
 12. Kdo víc rozhazuje peníze?
 13. Kdo častěji odmlouvá?
 14. Kdo je větší paličák?
 15. Kdo mluví víc sprostě?
 16. Kdo častěji ustupuje tomu druhému?
 17. Kdo má častěji pravdu?
 18. Kdo se více uráží?
 19. Kdo se chodí usmiřovat jako první?
 20. Kdo častěji vynáší odpadky z domu?
 21. Kdo častěji něco nestíhá?
 22. Kdo častěji uklízí?
 23. Kdo lépe vaří?
 24. Kdo si dokáže lépe pochutnat na jídle?
 25. Kdo se častěji začíná hádat?
 26. Kdo je častěji hysterický?
 27. Kdo si častěji pouští hlasitou hudbu?
 28. Kdo je lepší řidič?
 29. Kdo je lepší tanečník?
 30. Kdo je větším bordelářem?
 31. Kdo je větší lenoch?
 32. Kdo je větší mamánek?
 33. Kdo je větší spáč?
 34. Kdo se více rozvaluje na posteli?
 35. Kdo více chrápe?
 36. Kdo bývá ráno milejší?
 37. Kdo stráví delší čas na záchodě?
 38. Kdo si častěji čte na záchodě?
 39. Kdo se sprchuje delší čas?
 40. Kdo je větší strašpytel?
 41. Kdo více žárlí?
 42. Kdo má hezčí zadek?
 43. Kdo je lepší v líbání?
 44. Kdo má častěji chuť na sex?
 45. Kdo je lepší v posteli?
 46. Kdo si více užije svatební noc?
 47. Kdo píše hezčím písmem?
 48. Kdo častěji zapomíná?
 49. Kdo častěji zabloudí?
 50. Kdo je ukecanější?
 51. Kdo napomene sousedy, když budou hluční?
 52. Kdo se lépe obléká?
 53. Čí tchyně vás doma navštěvuje častěji?
 54. Kdo vymyslí/vymyslel jméno prvnímu dítěti?
 55. Kdo bude v noci vstávat (vstává/vstával) k plačícím dětem?
 56. Kdo tráví více času na sociálních sítích?
 57. Kdo dokáže vypít více alkoholu?
 58. Kdo víc trpí, když dostane rýmičku?
 59. Kdo víc zdržuje, když jdete ven?
 60. Kdo má horší hudební vkus?
 61. Kdo zpívá více falešně?
 62. Kdo je pro vás největší miláček na světě?

Znáte taky nějakou vtipnou otázku pro novomanžele? Pochlubte se dole v diskuzi. Další svatební hry najdete tady. Na svatbě si můžete zahrát i jiné hry, třeba královský kočár, svatební tombolu nebo rok s novomanželi.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments