svatební fotograf

Fotografické bazary – přehled

Nakupovat a prodávat použité fotografické produkty můžeme v kamenných bazarech, pomocí online inzerce, online dražby nebo na sociálních sítích. Jaké jsou v Česku bazary pro fotografické vybavení?

Čtěte také: Jak nakupovat v bazarech a na co si dávat pozor při nákupu použitého fotografického vybavení?

Paladix

Bazar – PALADIX foto-on-line

Pokud chcete v Čechách prodat nebo nakoupit použitou fotografickou techniku s využitím online inzerce, určitě byste měli v první řadě zavítat na Paladix. Podle mě je to bazar, kde se soustřeďuje nejvíce fotografů. Je zaměřený výhradně na oblast fototechniky. Když jsem potřeboval v minulosti prodat/koupit starší fotoaparát, použitý objektiv nebo jiné fotografické příslušenství, téměř vždy se mi to podařilo právě na Paladixu. Nenechte se odradit trochu starším vzhledem stránek a omezenými možnostmi na přidání fotografií. Paladix je místo, které si mezi online fotobazary stabilně drží první pozici.

Sbazar

Foto bazar – Sbazar.cz

Sbazar je další hojně využívané místo pro nákupy a prodeje (nejen) starších věcí a osobně ho také hodně používám. Při prodeji inzeruji současně na Paladix i Sbazar. Když se ale ohlédnu zpětně do minulých let, zatímco jsem na Sbazaru prodal všelicos, většinou (možná nikdy) to nebyla fototechnika, která se mi daří prodat rychleji na Paladixu. Výhodou Sbazaru je modernější přívětivější prostředí a možnost přidat/prohlížet velké fotografie prodávaného zboží.

Aukro

AUKRO – největší české online tržiště

Obchodní portál Aukro vzniklo v roce 2003, kromě prodeje/nákupu za pevné ceny podporuje i aukce. Pokud tedy dáváte přednost vydražení fototechniky z druhé ruky, zvolte Aukro. Nákupy na Aukru jsou o něco bezpečnější, protože provozovatel portálu ověřuje totožnost prodávajících a jejich adresu. Kupující je ochráněn proti podvodníkům a v případě problému dostane peníze zpět. Na druhou stranu Aukro si bere z prodaného zboží provizi za zprostředkování.

Megapixel

Foto Bazar | Megapixel

Megapixel je velký online prodejce fotografického vybavení, kromě toho má kamenné prodejny v Praze, Brně a Ostravě. Megapixel provozuje i foto bazar. Na jeho webových stránkách si můžete ihned najít cenu, za kterou od vás Megapixel odkoupí vaše zboží. Před zobrazením ceny jen uvedete produkt k prodeji, jeho stav (zcela nový, jako nový, použitý s obvyklými nebo výraznými známkami používání), stav záruky a kompletnost příslušenství. Nákup z bazaru Megapixelu má ty výhody, že dostanete otestované zboží, 12 měsíců záruky, možnost nakoupit na splátky a 14 dní na odstoupení od smlouvy při nákupu online (bez udání důvodu).

FotoŠkoda

Fotobazar FotoŠkoda: bazar fotoaparátů a foto výbavy

FotoŠkoda nabízí tři druhy výkupu fotografických produktů:

  • přímý výkup: za fototechniku dostanete peníze hned
  • komisní prodej: dohodnete cenu, dva měsíce FotoŠkoda vaši fotografickou věc nabízí a pokud ji prodá, dostanete peníze. Když ji v této době neprodá, dostanete věc zpět.
  • prodej na protiúčet: jestliže si kupujete nový fotografický přístroj, dostanete zvýhodněnou cenu na odkup vašeho starého foto přístroje.

Pokud nakupujete, bazarové foto vybavení si můžete přijít vyzkoušet přímo do kamenné prodejny ve Vodičkově ulici v Praze. Jestliže jste tam dosud nezavítali, připravte se na to, že vstoupíte do několikapatrového paláce fotografického giganta.

Foto optika Jan Pazdera

Foto Bazar – Foto optika Jan Pazdera

I tato firma sídlí v pražské Vodičkově ulici. Podle jejich popisku na webu se jedná údajně o největší bazar s foto technikou v Česku s více než 15 tisíci produkty skladem.

Bazar Foto

Fotobazar BazarFoto.cz

Firma se zaměřením na prodej použité bazarové fototechniky.

Foto bazar

Foto bazar Fotobazar.cz

Inzerce foto techniky zdarma.

Fotorádce

Foto bazar | Fotorádce.cz

Inzerce foto techniky zdarma.

FotoAparát.cz

Bazar fototechniky | FotoAparát.cz

Inzerce foto techniky zdarma.

Bazoš

Foto bazar – Bazoš.cz

Inzerce foto techniky zdarma.

Alza

Použité foto, audio, video | Bazar na Alza.cz

Rozbalené (plná záruka), zánovní (záruka 21 měsíců) a použité zboží bez vady (záruka 12 měsíců).

Facebook skupina Foto bazar

FOTOBAZAR

Jedná se o facebookovou soukromou skupinu, takže výhradně pro uživatele s facebookovým profilem. V březnu 2020 tato skupina čítala téměř 30 tisíc členů.

Hyperinzerce

Foto bazar a příslušenství levně – Hyperinzerce.cz

Inzerce foto techniky zdarma.

i-Bazar.cz

Fotobazar | i-Bazar.cz

Méně početná inzerce použité foto techniky, zdarma.

Vaše zkušenosti?

Používáte nějaký jiný bazar pro nákup nebo prodej fotografických produktů? Jaké máte zkušenosti s uvedenými bazary? Napište komentář.

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
1 rok před

Chci prodat foto aparát polo sharpshots AZ-2900R