svatební fotograf

Štiřínská stodola – svatba očima svatebního fotografa

Štiřínskou stodolu jsem navštívil při focení svateb v roce 2020 hned dvakrát a znovu následujícím roce. Mám radost, že už i na jejich webu mají fotografie ode mě. Štiřínská stodola je místo pro klidnou pohodovou svatbu. Dovolte mi ho představit trochu více.

Základní informace o Štiřínské stodole
Název místa Štiřínská stodola
Adresa Želivecká 707, 251 68 Štiřín
Oficiální web Informace o svatbách – Štiřínská stodola
Parkování Štiřínská stodola má parkoviště přímo v areálu
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Svatba Štiřínská stodola
Štiřínská stodola – dvůr přichystaný na svatební obřad

Svatební obřad v Štiřínské stodole

Štiřínská stodola je restaurace a hotel stojící mezi dvěma rybníky, Štiřínským a rybníkem Křísov. Najdete tu nejen místo pro svatební obřad, ale i pro svatební hostinu a ubytování svatebních hostů.

Svatba Štiřínská stodola
Svatební obřad ve Štiřínské stodole

Focení skupinek svatebních hostů

Pro focení početné skupiny svatebčanů jsem se rozhodl použít zdejší štafle, abych fotil shora a všichni byli vidět. Před obřadem jsem delší dobu rozmýšlel, kde pak budu fotit menší skupinky svatebčanů a nakonec jsem našel ideální místo pár metrů za stodolou, na krátké příjezdové cestě od Ringhofferovy silnice ke spodnímu parkovišti. V poledním čase bylo příjemně ve stínu, v pozadí a po stranách cesty pěkné stromy, ne zemi šedý štěrk, který nevrhá nelichotivý barevný odstín do tváří (narozdíl od trávy), dostatečně velký prostor pro odstup fotografa s objektivem 70-200mm (ano, doporučuji skupinky fotit dlouhým sklem), zkrátka ve všech ohledech výborné podmínky pro focení skupinek. Doporučuji!

Svatební hostina ve Štiřínské stodole
Svatební hostina ve Štiřínské stodole

 

Svatba Štiřínská stodola
Svatba Štiřínská stodola
Svatební šaty pověšené v areálu Štiřínské stodoly
Svatební šaty pověšené v areálu Štiřínské stodoly
Svatba Štiřínská stodola
Na jiné svatbě jsem svatební šaty fotografoval na točitém schodišti dvoupodlažního apartmánu, kde probíhaly přípravy nevěsty (Štiřínská stodola)

Svatební fotografování v okolí Štiřínské stodoly

Pár metrů od Štiřínské stodoly stojí zámek Štiřín, o kterém jsem už v minulosti psal. Jeho krásnou lokaci je pro fotografování ženicha a nevěsty škoda nevyužít, když je tak blízko. Jediné, co vás může odradit, je cena za vstupné (pokud nemáte obřad přímo na zámku), v roce 2020 jsme platili 1.000 Kč. Odměnou jsou ale nádherné a rozmanité lokace, do kterých se ta investice vyplatí vložit.

Svatba Štiřínská stodola
Altán na břehu Debrného rybníka v areálu štiřínského zámeckého parku
Svatební kytice Štiřínská stodola
Svatební kytice potřebuje neutrální pozadí, aby vynikly její pěkné květy. Pro tenhle snímek jsem si ve Štiřínské stodole vypůjčil dvě tuny vážící balvan a obětavě jsem ho odnesl na kamenitou cestu (a pak ho pečlivě vrátil na původní místo). Fakt měl dvě tuny, fakt! ;-)
Dekorace na svatební obřad u Štiřínské stodoly
Dekorace na svatební obřad u Štiřínské stodoly
Dekorace na svatební obřad u Štiřínské stodoly
Dekorace na svatební obřad u Štiřínské stodoly
Sweet bar Štiřínská stodola
Sweet bar Štiřínská stodola. Ideální dvoják pro lidi, kteří chtějí držet dietu :-)
Svatební tabule pro hostinu - Štiřínská stodola
Detail připravené tabule pro svatební hostinu ve Štiřínské stodole
Detaily šperků Štiřínská stodola
Detaily šperků nevěsty. Jako podklad mi posloužil zase ten dva tuny vážící balvan, na kterém jsem fotil výše zobrazenou svatební kytici! Fakt má dvě tuny, fakt! ;-)
Kytice nevěsty pro svatbu Štiřínská stodola
Pro tuhle kytici nevěsty jsem balvany netahal, povrchu dřevěného stolu totiž taky poskytuje příjemné nerušivé pozadí. (foceno ve Štiřínské stodole)

Taky už jste navštívili Štiřínskou stodolu? Jak se vám tam líbilo? Pokud máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, dejte vědět v komentáři ;-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments