Štiřínská stodola – svatba očima svatebního fotografa

Štiřínskou stodolu jsem navštívil při focení svateb v roce 2020 hned dvakrát. Je to místo pro klidnou pohodovou svatbu. Dovolte mi ho představit trochu více.

Základní informace o Štiřínské stodole
Název místa Štiřínská stodola
Adresa Želivecká 707, 251 68 Štiřín
Oficiální web Informace o svatbách – Štiřínská stodola
Parkování Štiřínská stodola má parkoviště přímo v areálu
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Štiřínská stodola - svatební obřad

Štiřínská stodola – svatební obřad

Svatební obřad v Štiřínské stodole

Štiřínská stodola je restaurace a hotel stojící mezi dvěma rybníky, Štiřínským a rybníkem Křísov. Najdete tu nejen místo pro svatební obřad, ale i pro svatební hostinu a ubytování svatebních hostů.

Focení skupinek svatebních hostů

Pro focení početné skupiny svatebčanů jsem se rozhodl použít zdejší štafle, abych fotil shora a všichni byli vidět. Před obřadem jsem delší dobu rozmýšlel, kde pak budu fotit menší skupinky svatebčanů a nakonec jsem našel ideální místo pár metrů za stodolou, na krátké příjezdové cestě od Ringhofferovy silnice ke spodnímu parkovišti. V poledním čase bylo příjemně ve stínu, v pozadí a po stranách cesty pěkné stromy, ne zemi šedý štěrk, který nevrhá nelichotivý barevný odstín do tváří (narozdíl od trávy), dostatečně velký prostor pro odstup fotografa s objektivem 70-200mm (ano, doporučuji skupinky fotit dlouhým sklem), zkrátka ve všech ohledech výborné podmínky pro focení skupinek. Doporučuji!

Svatební hostina ve Štiřínské stodole

Svatební hostina ve Štiřínské stodole

Svatební šaty pověšené v areálu Štiřínské stodoly

Svatební šaty pověšené v areálu Štiřínské stodoly

Svatební fotografování v okolí Štiřínské stodoly

Pár metrů od Štiřínské stodoly stojí zámek Štiřín, o kterém jsem už v minulosti psal. Jeho krásnou lokaci je pro fotografování ženicha a nevěsty škoda nevyužít, když je tak blízko. Jediné, co vás může odradit, je cena za vstupné (pokud nemáte obřad přímo na zámku), v roce 2020 jsme platili 1.000 Kč. Odměnou jsou ale nádherné a rozmanité lokace, do kterých se ta investice vyplatí vložit.

Taky už jste navštívili Štiřínskou stodolu? Jak se vám tam líbilo? Pokud máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, dejte vědět v komentáři ;-)

ONLINE kurzy pro tebe: Nauč se upravovat fotografie!
Nauč se fotografovat svatby! Další workshop: 9. - 10. dubna 2022

Sdílejte prosím!

Štítky:

Blog svatebního fotografa » Místa na svatbu
24. 9. 2020, aktualizace 27. 9. 2020
Autor: Svatební fotograf Petr Doležal

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments