svatební fotograf

Hotel Svornost – svatba očima svatebního fotografa

Hotel Svornost je pohodové místo poblíž zámeckého parku Dolní Počernice. Když jsem poprvé fotil svatbu v hotelu Svornost, byla na ní spousta dětí. Nutno říct, že hotel se s dětmi vypořádal velice dobře, nabídl jim dobré zázemí s velkými prostory, s venkovním pískovištěm a možností volně přebíhat dovnitř i ven. Místo je dobře dostupné i vlakem, protože v blízkosti se nachází nádraží Praha-Dolní Počernice.

Základní informace o hotelu Svornost
Název místa Hotel Svornost
Adresa Novozámecká 284, 190 12 Praha 9 – Dolní Počernice
Oficiální web Informace o svatbách – hotel Svornost
Parkování Parkování ze dvou stran hotelu (ulice Novozámecká a Jana Bílka) i přímo ve dvoře.
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Hotel Svornost jako místo pro svatbu
Hotel Svornost jako místo pro svatbu

Svatby v hotelu Svornost

Svatební obřad můžete uspořádat v hotelu Svornost na jeho zahradě. Svatební hostinu můžete mít ve velkém prostorném sále s vysokým stropem, kde je dostatek místa i na tance. Přitom můžete vycházet na letní terasu nebo do salonku s krbem. Velká výhoda hotelu je dostatek prostoru i pro děti, které si můžou venku hrát. Hotel samozřejmě nabízí i dostatek pokojů pro ubytování svatebních hostů.

Svatba v hotelu Svornost
Svatba v hotelu Svornost
Hotel Svornost - svatební hostina
Hotel Svornost – svatební hostina
Lustr v hotelu Svornost
Lustr v hlavním sále hotelu Svornost

Z hlediska světla je ideální, když svatebčany při svatebním obřadu postavíte směrem na severovýchod, tedy zády ke stromům a obličejem ke zdroji světla (k otevřené obloze). Jediná škoda mi přijde, že v pozadí za stromy se nachází hotelové parkoviště, a tak můžete dostat do záběru i automobily. Kdyby bylo stání pro auta oddělené od travnaté části zahrádky nějakým plotem, bylo by to lepší. Každopádně šikovný svatební fotograf dokáže auta v pozadí rozostřit nebo zakrýt za svatebčany, takže to určitě není žádná tragédie.

Pro focení skupiny svatebních hostů jsem si vypůjčil štafle, z terasy hotelu nebylo možné ji hezky vyfotit. Menší skupinky hostů jsem pak fotil v nejsevernějším koutu zahrady, abych za lidmi neměl jen plot, ale i zahradní vegetaci.

V rámci focení svatební hostiny se asi nevyhnete focení novomanželů v protisvětle proti oknům. Proti ztrátě kontrastu vám tady může výrazně pomoct světlo blesku.

Všechny prostory včetně zahrady si můžete hezky prohlédnout na webových stránkách hotelu, v rámci technologie Google Street View.

Hotel Svornost - svatební obřad na zahradě
Hotel Svornost – svatební obřad na zahradě

Svatební fotografování v okolí hotelu Svornost

Pro fotografování ženicha a nevěsty se nabízí skvělá možnost využít prostředí nedalekého zámeckého parku u zámku Dolní Počernice u velkého Počernického rybníka. O možnostech focení v parku jsem psal už v souvislosti se svatebním místem Léta Páně.

Recenze na hotel Svornost

Přišli jste někdy na svatbu do hotelu Svornost? Jaký máte na toto svatební místo názor? Kdybyste znali nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, napište nám je do komentáře ;-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments