svatební fotograf

Dvůr Hoffmeister – svatba očima svatebního fotografa

Dvůr Hoffmeister je nejen místo pro svatby, oslavy a další podobné akce, ale také jezdecký areál s koňmi. Je tu možné dohodnout prohlídku stájí, fotografování svatebčanů s koněm a jízdy s dětmi. Hoffmeisterův dvůr se nachází v Číčovicích, v okrese Praha-západ, takže nedaleko Prahy (je to zhruba osm minut cesty autem od Letiště Václava Havla Praha).

Svatba Hoffmeisterův dvůr
Na náměstí Velkých Číčovic vyhlíží penzion Hoffmeisterova dvora a vítá hosty přijíždějící na svatbu

Oceňuji, že ve dvoře Hoffmeister se nachází všechno důležité pro konání svatby na relativně malém místě: penzion pro ranní přípravy snoubenců a pro ubytování svatebčanů, zahrada pro svatební obřad s výbornými možnostmi pro portrétní fotografování a zděná stodola pro svatební hostinu – všechno je vedle sebe. Celý svatební den se tak obejde bez zbytečně dlouhého pobíhání nebo přejíždění na jiná místa.

Základní informace o Dvoru Hoffmeister
Název místa Dvůr Hoffmeister
Adresa Velké Číčovice 45, 25268 Číčovice
Oficiální web Informace o svatbách – Dvůr Hoffmeister
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Velikost svatby Ideálně do 100 svatebních hostů
Kapacita ubytování 54 osob, pro ženicha s nevěstou svatební apartmá
Parkování Autem se dá vjet hlavní branou přímo do areálu dvora, tam jsou parkovací místa

Svatební obřad u Dvora Hoffmeister

Svatební obřad u Dvora Hoffmeister je možné zorganizovat především na těchto dvou místech:

  • přímo v areálu na zahradě (viz fotografie níže)
  • v sousední vesnici Malé Číčovice v kapli Nalezení Sv. Kříže (půl kilometru od Dvora Hoffmeister)
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Přichystáno na svatební obřad v zahradě Dvora Hoffmeister
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Západ slunce nad Dvorem Hoffmeister – pohled na zděnou stodolu Hoffmeisterova dvora ze zahrady. Ve stodole probíhají svatební hostiny.
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Dekorace Dvora Hoffmeister, Číčovice
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Pohled přes zahradní jezírko s lekníny na stodolu (Dvůr Hoffmeister, Číčovice, Praha-západ). U jezírka kuňkaly žabky a nejeden svatebčan si je chtěl vyfotit :-)
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Žáby v zahradním jezírku Dvora Hoffmeister dohlížejí na řádné konání svatebních obřadů.
Svatební kytice - Dvůr Hoffmeister
I tuhle svatební kytici jsem fotografoval na zahradě Dvora Hoffmeister
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Svatební krajkové sandále pro nevěstu (svatba ve Dvoře Hoffmeister)
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Plastika koně na zdi Dvora Hoffmeister. Nevím, jestli připomíná podobu nějakého konkrétního slavného koně, ale každopádně vypovídá o tom, že Dvůr Hoffmeister je zároveň koňskou jízdárnou.
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Lekníny na zahradě Dvora Hoffmeister
Lekníny u Dvora Hoffmeister
Normální rozumný člověk vidí na fotografii leknín. My „rozumnější“ ale víme, že je to bílá nevěsta mezi desítkami CD-Manů (Pac-Manů) :-)

Milujete koně? Pak by se vám taky líbila svatba na těchto místech:

Svatba Hoffmeisterův dvůr
Svatební tabule pro menší svatbu ve stodole Hoffmeisterova dvora
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Svatba Hoffmeisterův dvůr – svatební hostina
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Detail svatební tabule – svatba ve Dvoře Hoffmeister
Svatba Hoffmeisterův dvůr
Ráno jsem fotografoval šaty nevěsty zavěšené nad prosklenými vraty do stodoly. Líbilo se mi zarámování šatů, kontrast světlých šatů proti tmavému pozadí a odraz mraků ve skle.

Svatební fotografování na Dvoře Hoffmeister a v okolí

U Dvora Hoffmeister se fotografuje dobře a není potřeba kvůli tomu chodit daleko. Na zahradě Dvora najdete tolik rozličných motivů pro svatební fotografie, že to většině nevěst a ženichů bude stačit. Je tady neomítnutá zeď porostlá popínavkou jako pěkné pozadí pro portréty; jezírko s lekníny, v jehož hladině se zrcadlí novomanželé; široké schodiště, na které se dají pohodlně fotit nejen velké skupinky svatebčanů, ale i portrétní fotografie nevěsty se ženichem; najdete tu pěkný dřevěný můstek v hnědé barvě přes Zákolanský potok; vysoké i nízké stromky a další zelenou vegetaci, třeba vrbu s typickými převislými větvemi, které pěkně výtvarně zarámují osoby na svatebních fotografiích.

Svatební fotografie Dvůr Hoffmeister
Svatební fotografie Dvůr Hoffmeister, díky kompozici jedna z mých oblíbených. Fotografie má popředí, pozadí, hloubku, objekt zájmu (novomanžele) ve zlatém řezu a zarámovaný stromem a listy. Jako třešnička na dortu působí zdvojení motivu díky zrcadlení ve vodní hladině Zákolanského potoka.
Svatební fotografování Dvůr Hoffmeister
Svatební fotografování u zahradního rybníčku ve Dvoru Hoffmeister. Oproti předchozí fotografii daleko jednodušší, ale podle mě stále efektní kompozice.
Svatební fotografování Dvůr Hoffmeister
Novomanželé na můstku přes Zákolanský potok ještě jednou, tentokrát ve vodorovné orientaci snímku. (svatba Dvůr Hoffmeister)
Svatební fotografování Dvůr Hoffmeister
Novomanželé zůstali stát na místě, ale pozici jsem změnil já jako fotograf. Vzhled svatební fotografie se rázem zcela změnil. Fotografie má tady hloubku díky perspektivně ubíhajícímu můstku, jeho diagonální linie přispívají k dynamičnosti snímku a vedou oko diváka příjemně doprostřed k hlavnímu motivu – k ženichovi s nevěstou. Symetričnost dává fotografii ukázněný řád. Dvůr Hoffmeister.
Svatební fotografování Dvůr Hoffmeister
A tady jsem vám chtěl ukázat, jak se vyplatí podívat se na stejné místo opravdu ze všech stran. Nabízel se totiž i zajímavý třetí úhel pohledu, tentokrát ne přes potok, ale přes květiny, které svojí barevností připomínají šlehající plameny.
Svatební fotografování Dvůr Hoffmeister
Svatební fotografování Dvůr Hoffmeister

Za zmínku stojí také prosklený vchod do stodoly: Přichází tudy směrové světlo, se kterým si můžete snadno hrát jako v ateliéru, použít ho jako klasické přední světlo, nebo dramatičtější boční, nebo fotit směrem ze stodoly ven do protisvětla – skrze skleněné dveřní tabule pak spatříte venkovní oblohu:

Svatební fotografie Dvůr Hoffmeister
Nevěsta se ženichem stojí v den svojí svatby u prosklených vrat od Dvora Hoffmeister

Asi dva kilometry odtud stojí zřícenina hradu Okoř, kde se taky konají svatby a kdybyste tam chtěli nafotit svatební fotografie, z Hoffmeisterova dvora jste tam za chviličku.

Recenze na Dvůr Hoffmeister

Znáte Dvůr Hoffmeister? Byli jste tam někdy ubytovaní, na jídle, na oslavě nebo přímo na svatbě? Co vás tam nejvíce zaujalo? Myslíte, že koně a svatby jsou zajímavá kombinace pro svatební fotografie? Využijte diskuzi pod článkem.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments