svatební fotograf

Fotozastávka je zastavení nad jednou ze svatebních fotografií. Doprovodný text odhaluje příběh, který stál za vytvořením fotografie v době focení, popisuje kompozici, technické údaje a informace o úpravě fotografie. Vybraná fotka může být obyčejná, na tom nezáleží. Důležité je povzbudit čtenáře k tomu, aby se začal dívat na fotografie delší dobu než pár vteřin. Další informace o Fotozastávce.

Snubní prsteny
Na fotografii vidíme snubní prsteny položené na ratanovém stole. Na stole ležela skleněná deska, takže se v něm odráží obloha: slunce a mraky. Jak ale tato fotografie vznikla?

Pohádka o dvou kroužcích

Bylo nebylo před dávnými a dávnými časy jedno maličké makro království se dvěma kroužky, Prsteny se jmenovaly. Jeden byl pro nevěstu a druhý pro ženicha.

Jednoho dne přišel velký zlý fotograf a všiml si, že na skleněné desce stolu se odráží dramatická mračna (ten den trochu pršelo). Ten velký zlý fotograf byl tuze nenasytný, takže potřeboval skutečně obrovitou hloubku ostrosti, aby zachytil ostře jak prsteny, tak i odraz oblohy. Uvědomil si, že při krátké vzdálenosti foťáku k fotografovanému objektu nikdy nezíská tak velkou hloubku ostrosti.

Takže si přinesl stativ a vyfotografoval ze stejné pozice dva snímky s úmyslem, že je později ve Photoshopu spojí. Výsledek je vidět úplně nahoře na začátku článku.

Snubní prsteny
První snímek zaostřený na prsteny
Snubní prsteny
Druhý snímek zaostřený na odraz mraků ve skle (prsteny jsou v popředí rozostřené)

Velký zlý fotograf si nebyl jistý tím, jestli výsledek bude vypadat dobře, takže raději pořídil i jednu tradiční fotografii:

Svatební prsteny
Tradiční fotografie snubních prstenů

Pak zazvonil zvonec a pohádky byl konec.

V tomto případě se mi líbí víc tradiční fotografie. Co myslíte vy? Ale chtěl jsem vám tuto pohádku přece jen převyprávět, protože si myslím, že ve jménu kreativity je důležité nepřestávat experimentovat a zkoušet nové věci.

Technické údaje ke svatebním fotografiím

Vyzkoušej si fotit svatbu nanečisto! Další workshop: duben 2025


Blog svatebního fotografa » Fotozastávka
4. 2. 2023, aktualizace 4. 2. 2023
Autor: Svatební fotograf Petr Doležal