svatební fotograf

Zděná Bouda – svatba očima svatebního fotografa

Zděná Bouda je restaurace a penzion v mém rodném Hradci Králové. Nachází se u autobusové zastávky Zděná bouda u Malšovic, až na samotném okraji městské zástavby, na klidném začátku hradeckých lesů. Je to pohodové místo s penzionem, velkým venkovním stanem, s pěknou zimní zahradou (kde každý Mechovák jistě ocení dekoraci z živých mechů), s grill barem, terasou, salónkem a barem.

Základní informace o restauraci a penzionu Zděná Bouda
Název místa Zděná Bouda
Adresa Hradečnice 633/1, 500 09 Hradec Králové
Oficiální web Informace o svatbách – Zděná Bouda
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Kapacity Ve stanu až 150 osob, grill bar 75 osob, v zimní zahradě 40 osob, terasa 30 osob, bar 30 osob, salónek 50 osob
Kapacita ubytování 16 osob v 7 pokojích
Parkování Parkovací plocha je hned u budovy
Svatba Zděná bouda
Zděná Bouda v Hradci Králové
Svatba Zděná bouda
Stan u Zděné Boudy, kde jsem fotografoval svatební hostinu. Z hlediska fotografování je trochu škoda, že plachta stanu má žlutou barvu, takže při slunečném dnu vrhá na všechno uvnitř žlutý odstín. Lepší by byla bílá barva střechy, ale s tím si už svatební fotograf musí umět poradit.

Svatební obřad ve Zděné Boudě

Ve Zděné Boudě je možné uspořádat i svatební obřad, aby svatebčané nemuseli během svatební dne přejíždět z místa na místo.

Svatební fotografování – Zděná Bouda a okolí

Hradec Králové není tak velké město, aby nebylo možné během svatebního dne odjet za focením do jakékoliv jeho části. Jelikož je Zděná Bouda hned na kraji lesa, můžete fotografovat přímo v lese. Poblíž je také Stříbrný rybník, mezi Hradečáky známý jako Stříbrňák. U centra města se nabízejí oblíbená místa jako Jiráskovy sady na soutoku Labe a Orlice (obzvlášť pěkné, když jsou rozkvetlé), Šimkovy sady (ty mají výhodu velké rozlohy, takže nebudete cizím lidem tolik na očích), Terasy Karla Otčenáška u jižních hradeb pod Velkým náměstím, atd.

Architekturu historického města najdete na Velkém náměstí, taky různá schodiště (na nich vypadá obzvlášť dobře dlouhá vlečka svatebních šatů), podloubí, vrata… Hradec je i moderní město architektů Kotěry a Gočára, takže pokud jste milovníci architektury první poloviny 20. století, taky si přijdete na své. Hezké je i nábřeží Labe, tam se dá dojít z Jiráskových sadů, když bude mít nevěsta pohodlné boty (doporučuji i něco na přezutí, pokud se má přesouvat po delších trasách).

Krytá místa před deštěm jsou např. podloubí po obvodu Velkého náměstí, schodiště Bono Publico, altánek na jižních terasách, altán v Jiráskových sadech (kde se pořádají hudební koncerty a někdy se tam pořádají i obřady).

Vaše recenze a tipy k focení u Zděné Boudy

Znáte Zděnou Boudu? Jaký na ni máte názor? Máte nějaké doporučení pro budoucí svatebčany, kteří se rozhodnou pro svatbu ve Zděné Boudě? Diskuzi pod článkem je pro vás otevřená.

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments