svatební fotograf

Hotel Čertousy – svatba očima svatebního fotografa

Jako svatební fotograf jsem fotil i v Hotelu Čertousy v Praze. Je to klidné místo s větší zahradou pro svatební obřady. Vedle restaurace je Podsychrovský rybník s ostrůvkem.

Základní informace o Hotelu Čertousy
Název místa Hotel Čertousy
Adresa Bártlova 35/10, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice
Oficiální web Informace o svatbách – Hotel Čertousy
Parkování Parkovací stání jsou přímo v uzavřeném areálu Hotelu Čertousy
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Svatba v hotelu Čertousy
Svatební místo Hotel Čertousy v pohledu přes Podsychrovský rybník. Rybník poskytuje hezké prostředí pro svatební fotografování.
Svatba v hotelu Čertousy
Svatba v hotelu Čertousy
Svatba v hotelu Čertousy
Hodinová věžička Hotelu Čertousy ukazuje, že se blíží čas svatebního obřadu
Svatba v hotelu Čertousy
Hotel Čertousy je mimojiné zajímavý tím, že v pustých kamenech tu a tam prorůstají divoká kvítka. Třeba tohle jsem musel rozhodně vyfotit, protože vypadalo úplně jako svatební kytice :-) Nakonec jsem ho utrhl a donesl nevěstě :-)
Svatba v hotelu Čertousy
Představte si, tady si u kliky dveří zapomněla nějaká nevěsta střevíce. Koukal jsem, jestli by mi nesedly na nohy, ale mám bohužel trochu větší velikost – takže jsem je donesl zpátky do Hotelu Čertousy ;-)
Svatba v hotelu Čertousy
No a tady si dokonce někdo zapomněl oblečení! To jsou dneska lidi – klidně se svlíknou, jdou si zaplavat do rybníka a potom se zapomenou zpátky obléct. Bohužel ani tyhle svatební šaty mi velikostí nesedly (a zpětně mi někdo prozradil, že se prý jednalo o dámskou sadu oblečení… no, nevím) :-(

Svatební obřad u Hotelu Čertousy

Svatební obřady se pořádají u malého altánu v zahradě hotelu. Zahrada je obestavěná zídkou, takže do ní nevstupují cizí lidé.

Svatba v hotelu Čertousy
Svatební obřad – Hotel Čertousy

Svatební obřady jsou orientované tak, že se svatebčané dívají směrem na východní světovou stranu. Z hlediska toho, na co by si měli svatební fotografové dát pozor, je ostré slunce kolem poledních hodin. Ženich s nevěstou stojí ve stínu malého altánu, ale všichni ostatní svatební hosté sedí nebo stojí na slunci. Zachytit celkovou scénu expozičně správně je proto těžký oříšek. Altánek každopádně zastíní snoubence před nelichotivým vertikálním směrem slunečních paprsků, což je dobře. Kvůli vysokým stromům na východě a altánu přichází nejlepší světlo z otevřené západní strany. Proto doporučuji stoupnout si na výměnu prstenů a první manželský polibek mezi svatební hosty a vyfotit tyto okamžiky směrem od západu.

Hotel Čertousy
Hotel Čertousy

Svatební fotografování v okolí Hotelu Čertousy

Párové fotografie ženicha a nevěsty vyfotíte buď opět v areálu zahrady nebo se můžete projít kolem Podsychrovského rybníku, ten je hned na druhé straně restaurace. Stromů je v zahradě i kolem rybníku dost, takže se dá fotit i přes den v jejich stínech. Uprostřed rybníku je větší ostrov, kam se dá od restaurace doplout na loďce.

Svatba v hotelu Čertousy
Svatební hostina ve velkém venkovním dřevěném altánu Hotelu Čertousy
Hotel Čertousy
Místo pro svatební obřad u Hotelu Čertousy

Také jste už někdy byli na svatbě v pražském Hotelu Čertousy? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí.

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Hotel Čertousy […]