Hotel Čertousy – svatba očima svatebního fotografa

Jako svatební fotograf jsem fotil i v Hotelu Čertousy v Praze. Je to klidné místo s větší zahradou pro svatební obřady. Vedle restaurace je Podsychrovský rybník s ostrůvkem.

Základní informace o Hotelu Čertousy
Název místa Hotel Čertousy
Adresa Bártlova 35/10, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice
Oficiální web Informace o svatbách – Hotel Čertousy
Parkování Parkovací stání jsou přímo v uzavřeném areálu Hotelu Čertousy
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

Svatební obřad u Hotelu Čertousy

Svatební obřady se pořádají u malého altánu v zahradě hotelu. Zahrada je obestavěná zídkou, takže do ní nevstupují cizí lidé.

Svatební obřady jsou orientované tak, že se svatebčané dívají směrem na východní světovou stranu. Z hlediska toho, na co by si měli svatební fotografové dát pozor, je ostré slunce kolem poledních hodin. Ženich s nevěstou stojí ve stínu malého altánu, ale všichni ostatní svatební hosté sedí nebo stojí na slunci. Zachytit celkovou scénu expozičně správně je proto těžký oříšek. Altánek každopádně zastíní snoubence před nelichotivým vertikálním směrem slunečních paprsků, což je dobře. Kvůli vysokým stromům na východě a altánu přichází nejlepší světlo z otevřené západní strany. Proto doporučuji stoupnout si na výměnu prstenů a první manželský polibek mezi svatební hosty a vyfotit tyto okamžiky směrem od západu.

Hotel Čertousy

Hotel Čertousy

Svatební fotografování v okolí Hotelu Čertousy

Párové fotografie ženicha a nevěsty vyfotíte buď opět v areálu zahrady nebo se můžete projít kolem Podsychrovského rybníku, ten je hned na druhé straně restaurace. Stromů je v zahradě i kolem rybníku dost, takže se dá fotit i přes den v jejich stínech. Uprostřed rybníku je větší ostrov, kam se dá od restaurace doplout na loďce.

Hotel Čertousy

Místo pro svatební obřad u Hotelu Čertousy

Také jste už někdy byli na svatbě v pražském Hotelu Čertousy? Dejte vědět, jak se vám tam líbilo a jestli máte nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí.

ONLINE kurzy pro tebe: Nauč se upravovat fotografie!
Nauč se fotografovat svatby! Další workshop: 9. - 10. dubna 2022

Sdílejte prosím!

Štítky:

Blog svatebního fotografa » Místa na svatbu
28. 3. 2020, aktualizace 9. 7. 2021
Autor: Svatební fotograf Petr Doležal

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments