svatební fotograf

Dolce Villa Hotel – svatba očima svatebního fotografa

Hotel Dolce Villa stojí v pražských Nebušicích, v malebném kraji poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka. Můžete ho znát také pod názvem BurgerBar nebo pod dřívějším označením hotel Beránek. Proto dodnes uvnitř najdete plastiku berana.

Základní informace o hotelu Dolce Villa
Název místa Dolce Villa Hotel (BurgerBar, dříve hotel Beránek)
Adresa Nebušická 93, 164 00 Praha
Oficiální web Informace o svatbách – Dolce Villa Hotel
Parkování Parkovat je možné přímo na dvoře hotelu, jak je vidět na fotografii níže
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Dolce Villa Hotel
Dolce Villa Hotel

Svatby v Dolce Villa Hotelu

Hotel Dolce Villa stojí v pražských Nebušicích, v malebném kraji poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka. Můžete ho znát také pod názvem BurgerBar nebo pod dřívějším označením hotel Beránek. Proto dodnes uvnitř najdete plastiku berana.

 
hotel beránek burger bar
Dolce Villa Hotel se dříve jmenoval hotel Beránek, proto uvnitř najdete i velkou plastiku berana.

V hotelu jsem fotil už dvě svatby (do r. 2020), vč. svatebního obřadu. Samozřejmě je uvnitř možné uspořádat svatební hostinu a ubytovat svatební hosty. Můžete tak mít všechno během svatebního dne na jednom místě a takové svatby jsou podle mého názoru nejklidnější a nejvíce si je lidé užijí.

Dolce Villa Hotel má tři základní prostory pro hosty:

  • restaurace v přízemí se dvěma salónky, vhodná jak pro obřad, tak i pro hostinu
  • v prvním podzemním podlaží pivnice & vinárna
  • venkovní pergola se zahradou

V prostorách hotelu se nachází i bowling, takže pokud si lámete hlavu, jak zabavit vaše svatební hosty nebo jste příznivci bowlingu, máte jasnou volbu.

Do horní restaurace prakticky není přístup přirozeného slunečního světla, takže odpadá problém s mísením barev (slunce/žárovka). Stropy jsou světlé a nízké, dobře se od nich dá odrážet světlo blesku (ale světla je tu relativně dost i pro samotný světelný objektiv bez blesku).

Svatba v hotelu Dolce Villa
Svatba v hotelu Dolce Villa

Svatební fotografování v okolí hotelu Dolce Villa

Skupinky svatebních hostů se dají vyfotit na zahradě, se zelení v pozadí fotek. Je tam dobrý odstup i pro focení dlouhým 70-200mm objektivem. Velká skupina všech svatebních hostů se dá rozestavit uprostřed zahrady a vyfotit z horního okna některého hotelového pokoje. Sice tam může trochu překážet střecha zahradní pergoly, ale účel to rozhodně splní.

Svatba v hotelu Dolce Villa (Praha)
Svatební fotografování v lese přírodního parku Šárka-Lysolaje (poblíž hotelu Dolce Villa)
Svatba v hotelu Dolce Villa (Praha)
Svatební fotografování na Nebušické vyhlídce – svatba z Dolce Villa Hotelu. Tady se o mě novomanželé báli, protože jsem balancoval na okraji skal, pode mnou propast tři tisíce metrů (fakt!). Říkal jsem si, že je to od nich milé. Ale teď si zpětně říkám: nebáli se spíš jen o můj fotoaparát, totiž jejich svatební fotografie? :-)
Svatba v hotelu Dolce Villa (Praha)
Kompozice s méně skalami a s více mraky. Která z těch dvou svatebních fotografií se vám líbí více?
Svatba v hotelu Dolce Villa (Praha)
Tento zajímavý strom na Nebušické vyhlídce by bylo škoda pro svatební fotografie nevyužít. (Novomanželé po svatebním obřadu v Dolce Villa Hotelu, Praha)

Focení nevěsty a ženicha jsme na předchozích svatbách provedli pokaždé  na skalách Nebušické vyhlídky. Je tam poměrně dobrý přístup, rozhodně bez nutnosti horolezeckého vybavení :-) Nejdříve je ale dobré přiblížit se trochu autem, např. do ulice Pod Hájovnou nebo Dubová. Pak už je to pár metrů pěšky. Nevěstám doporučuji vzít obuv aspoň na ten pěší přesun. Ono to v těch podpatcích ve skalách obecně moc nejde :-) Přikládám mapu, abyste místo dobře našli:

A tady už je vidět na mapě samotné umístění hotelu Dolce Villa:

Jaký je váš názor na hotel Dolce Villa? Už tam někdy přijeli na svatbu? Jestliže budete mít nějaké tipy ke svatebním fotkám v okolí, napište dolů do komentáře ;-)

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments