svatební fotograf

Penzion Alwin – svatba očima svatebního fotografa

Svatební místo Penzion Alwin se nachází na samém okraji Chlumce nad Cidlinou. "Kde lišky dávají dobrou noc", píše se na webu penzionu Alwin - a je to tak. Romantické přírodní místo hned u lesa, s pasoucími se ovcemi, úspěšně skryté před ruchem civilizace.

Základní informace o penzionu Alwin
Název místa Penzion Alwin
Adresa Spravedlnost 860, 503 51 Chlumec nad Cidlinou
Oficiální web Informace o svatbách – Penzion Alwin
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal
Příjezdová cesta k pakovací ploše v blízkosti penzionu Alwin
Příjezdová cesta k pakovací ploše v blízkosti penzionu Alwin (Chlumec nad Cidlinou)
Penzion Alwin, Chlumec nad Cidlinou.
V popředí malý stan (kapacita 40 osob), v pozadí velký stan (ten s nápisem Alwin). Penzion Alwin, Chlumec nad Cidlinou.
Ovce u penzionu Alwin - Chlumec nad Cidlinou
Těžko si od penzionu Alwin odmyslet pasoucí se ovce a osly. (Chlumec nad Cidlinou)
Venkovní dekorace u altánu sloužícího k svatbám - penzion Alwin
Venkovní dekorace u penzionu Alwin. V pozadí jsou vidět dřevěné sloupy malého altánu, který je jedním z míst pro svatební obřad u penzionu.

Svatební obřad u penzionu Alwin

Svatební obřady se dají u penzionu naplánovat na těchto čtyřech místech:

  • v lese
  • na louce
  • v altánu
  • v malém stanu

K dispozici je také velký podélný stan s dřevěnými stěnami, který je se svojí kapacitou 100 osob možné využít pro hodování na svatební hostině.

Já osobně jsem fotografoval krásnou svatbu v lese. Do lesa vede od penzionu krátká cestička. Je to jen tolik kroků, abyste byli skutečně obklopení ze všech stran pěkným lesem. Na závěr jsme připíjeli na štěstí novomanželů ne sektem, ale vodou ze studánky.

lesní místo připravené pro svatební obřad - penzion Alwin
Svatební obřad na okraji lesa u penzionu Alwin, Chlumec nad Cidlinou
svatební obřad u penzionu Alwin - Chlumec nad Cidlinou
Svatebčané při svatebním obřadu a pohled do korun stromů. (penzion Alwin – Chlumec nad Cidlinou)
Svatba penzion Alwin - Chlumec nad Cidlinou
Pohled na svatební obřad zezadu. Příchod ženicha a nevěsty touto lesní cestičkou je určitě pěkný zážitek. Jen nesmí být cesta rozbahněná deštěm, to by se pak bílé šaty nevěsty asi trochu ušpinily :-)
Ženich s nevěstou ve svatební den u penzionu Alwin
Slavobrána, kterou tvoří dva živé vzrostlé stromy? Proč ne :-) (svatba v penzion Alwin, Chlumec nad Cidlinou)

Svatební fotografování u penzionu Alwin

U penzionu je několik zajímavých přírodních míst, která se dají využít ke svatebnímu fotografování. Do svatebních fotografií můžete zakomponovat jednak samotný les, jednak ovce a osly. Na druhé straně přes příjezdovou cestu je velká louka, která se rozprostírá do širých dálek, pro fotografování taky určitě atraktivní. Když jsem byl na svatbě já, očekávalo nás deštivé odpoledne a večer, proto jsme fotografovali hned po svatební hostině. Slunce ještě nebylo pod mrakem, takže jsem využil spíše stinná místa pod stromy. Dá se tak snadno využít okraj lesa, dřevěný altán, ale především bych chtěl upozornit na stromovou alej kolem příjezdové cesty, která vypadá na svatebních fotkách tradičně skvěle.

Delší dobu jsem uvažoval nad tím, kde fotografovat skupinky svatebních hostů. Ta největší skupina všech zúčastněných hostů se obvykle dobře fotí na nějakém schodišti nebo z vyvýšeného okna budovy. Stany jsou jednopatrové, takže jejich okna nepomohou (snad jedině ta přímo v budově penzionu, ale ta byla obklopená cizími lidmi) a široká zámecká schodiště na tomto přírodním místě také nehledejte. Chtěl jsem využít co nejbližší místo lesnímu obřadnímu místu, abych nehnal všechny lidi zbytečně daleko. Napadlo mě vylézt na některý ze stromů, ale jako profesionál jsem si nedovolil obětovat život jediného svatebního fotografa, který byl zrovna ten den přítomný :-) Místo toho jsem se profesionálně rozhodl obětovat životy svatebčanů, takže jsem je postavil na cestu, kudy jezdí auta, a sám jsem použil bezpečné kovové schůdky malého stavení. Odtud jsem měl luxusní nadhled nade všemi ostatními. Ale nebojte se, po téhle lesní cestě jezdí auto zhruba tak jednou za půl hodiny a už zdaleka je vidět, takže pro všechny ochránce svatebčanů: nebylo ublíženo na zdraví žádnému živému tvorovi :-) Menší skupinky svatebčanů jsme pak fotografovali tématicky zády k cestičcce do lesa, kde se předtím konal svatební obřad.

Velký stan penzionu Alwin pro svatební hostinu
Velký stan nabízí místo pro hodování až 100 hostů na svatební hostině. (Svatba penzion Alwin – Chlumec nad Cidlinou)
Portrét novomanželů v areálu penzionu Alwin
Portrétové fotografování nevěsty a ženicha ve stromové aleji příjezdové cesty k penzionu Alwin (Chlumec nad Cidlinou)

Recenze penzionu Alwin

Pokud jste už někdy byli u Chlumce nad Cidlinou v penzionu Alwin, jak na vás místo působilo? Byli jste tam někdy někomu na svatbě, nebo měli jste tam snad vy sami vlastní svatbu? Dejte vědět dole v diskuzi ostatním lidem, co se vám tam líbilo a nelíbilo, určitě tím pomůžete dalším čtenářům!

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments