svatební fotograf

Dendrologická zahrada Průhonice – svatba očima svatebního fotografa

Svatba v Dendrologické zahradě v Průhonicích je správnou volbou pro všechny milovníky přírody. Nabízí tři varianty svatebních obřadů se službou koordinátora obřadu.

Základní informace o průhonické Dendrologické zahradě
Název místa Dendrologická zahrada Průhonice
Adresa Dendrologická zahrada, 252 43 Průhonice
Oficiální web Informace o svatbách – Dendrologická zahrada
Svatební fotograf Svatební fotografie Petr Doležal

V průhonické dendrologické zahradě je možné uspořádat svatební obřad na těchto třech místech:

  • „Lesní zátiší ve stínu vzrostlých cedrů“ s variantou výzdoby „v tónech přírody“
  • „Přírodní coloseum u vysokých trav v záplavě květů“ s variantou výzdoby „v tónech přírody“
  • „Velká pergola v aleji pnoucích růží“ s variantou výzdoby „v růžovém“

Všechna místa jsou pod otevřenou oblohou a probíhají v měsících duben až říjen. Osobně jsem v dendrologické zahradě fotil v první variantě obřadu v „Lesním zátiší“, fotografie níže uvedené jsou tedy z tohoto místa. Před lety jsem v dendrologické zahradě fotil svatební obřad i v ad hoc postaveném bílém stanu, ale myslím, že to bylo ještě za starých podmínek.

Asi nemusím popisovat, jak může být Dendrologická zahrada fotogenická pro fotografie novomanželů. Jedinými menšími nepříjemnostmi může být přítomnost cizích návštěvníků a velká rozloha zahrady, která je obtížná pro delší chůzi (zejm. pro nevěsty ve svatebních šatech – pro delší trasu je lepší se přezout do pohodlných bot). Pro pěkné fotky není potřeba chodit daleko, ale když si vysníte svatební fotografie např. na molu Černého rybníka, nebo vedle nějakých konkrétních květin ve vzdálenějším koutu zahrady… zkrátka pro to musíte obětovat nějaký čas a úsilí, abyste se tam dostali. Na druhou stranu velikost parku je zároveň i výhodou, protože si můžete vybrat pro focení místečko, které se Vám nejvíce líbí a těch různých zákoutí a pěkných míst je tam tolik, že výběr je skutečně bezmezný.

Návštěvníci parku můžou být další menší nepříjemností, protože se procházejí přímo kolem obřadního místa. V době příchodu nevěsty si zrovna nějaká cizí dáma všimla, že se u nás na místě děje něco zajímavého a zvědavě se zastavila v chůzi přesně v pomyslné přímce uličky, kudy přicházela nevěsta. Jako fotografovi mi nezbylo nic jiného, než dámu skrýt přímo za těla nevěsty a jejího tatínka, kteří kráčeli proti mně k oddacímu stolku, naštěstí se to povedlo i bez dodatečných retuší. Abych byl férový, zažil jsem daleko obtížnější situace: cizí lidé u dveří kostelů, matrikářky zavírající dveře obřadních síní právě za vstupující nevěstou, v pozadí obřadních míst parkoviště s auty nebo dopravní značky, popelnice, hasicí přístroje, atd. Dendrologická zahrada v Průhonicích je skvělá volba a celkově vzato klidné idylické místo v přírodě, se kterým bude určitě každý milovník přírody spokojený.

Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Toto místo pro svatební obřad organizátor označuje jako Lesní zátiší ve stínu vzrostlých cedrů
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Fotografie z průběhu svatebního obřadu. Haló, otočte se, tady jsem – nojo, oddávající je asi zajímavější než nějaký fotograf ;-)
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Jiný úhel pohledu na svatební obřad v Dendrologické zahradě Průhonice. Ačkoli je svatební obřad orientovaný čelem ke stromům, se směrem světla jsem neměl výrazný problém. Když už by mi něco ohledně světla vadilo, tak spíš roztroušené stíny, způsobené větvemi stromů – některé části svatebního obřadu byly v přímém slunci, jiné ve stínu, což se samozřejmě nejhůře projeví na fotografii lidí. Ale to už je obecně takový klasický boj se sluncem při venkovních svatebních obřadech. Snoubenci zde byli nasvícení rovnoměrným světlem a to bylo nejdůležitější.
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Zavěšené dekorace na šestiúhelníkové dřevěné slavobráně
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Výzdoba na zemi vedle slavobrány
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Dřevěný oddací stolek před slavobránou
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Ozdobené lavice pro svatební hosty
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Jména ženicha a nevěsty – aneb tihle dva to všechno způsobili!
Svatba v Dendrologické zahradě Průhonice
Další dekorace na obřadním místě

Umístění Dendrologické zahrady Průhonice na mapě

Recenze svateb v Dendrologické zahradě v Průhonicích

Byli jste na svatbě v průhonické zahradě? Chtěli byste tam mít svatbu? Dejte vědět, co si o tomto svatebním místě myslíte.

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Milovníci květin se můžou vdávat a ženit v Botanické zahradě Praha, na Pivoňkové louce, v exotické Japonské zahradě nebo u oblíbených vinic sv. Kláry, odkud je pěkná vyhlídka nad Prahou – s vínem v ruce ;-) Romantická přírodní zákoutí najdete také kousek za Prahou v Dendrologické zahradě Průhonice. […]