Víkendový kurz: Nauč se řešit nejčastější problémy svatebního fotografování

1. den: praktický workshop, fotografování obřadu, skupinek, ženicha & nevěsty. 2. den: přednáškově-praktický kurz na téma zpracování fotografií (ideálně fotografií z předchozího dne).

Co se dovíš a naučíš:

 • Jaké jsou nejčastější problémy svatebního fotografování a jak je vyřešit.
 • Budeš fotit jednoduchou simulaci svatebního obřadu. Jednotlivé části svatebního obřadu si několikrát zopakujeme v různých stupních obtížnosti. Nauč se být připravený na nejčastější úskalí reálných svatebních obřadů.
 • Neboj se fotit svatební skupinky. Není to otrava, ale výzva. Nejčastější problémy a chyby při focení svatebních skupinek.
 • Jak zpracuješ tisíce fotek v rekordním čase? Jak upravovat fotky s přehledem, rychle a efektivně.

Obsah kurzu

Celý kurz je víkendový, ale můžeš se přihlásit jen na část, tj. na 1 vybraný den: sobotu nebo neděli.

1. den – sobota

 • 10:00 – 13:00 Úvod a hned hurá do focení (svatební obřad)
 • 13:00 – 14:00 Čas na oběd, přestávka
 • 14:00 – 17:00 Fotografování skupinek a párové focení
 • Večer: pro zájemce čas na nepovinnou společnou sklenku/pivo

Nasimulujeme jednoduchý svatební obřad – ženicha a nevěstu – a rozkouskujeme si obřad na všechny důležité malé části, ke kterým si vždy něco povíme. Předvedu vám nejčastější problémy při fotografování svatebních obřadů, časté problémy chování svatebčanů atd., ale hlavně: naučíš se je řešit. Obřad si dáme opakovaně několikrát za sebou, ať se naučíš vyfotit skvělou fotku z příchodu nevěsty, z prvního manželského políbení a ze všech ostatních důležitých částí obřadu. Obtížnost budeme postupně stupňovat, připravil jsem si pro vás řadu záludných (ale častých) úkolů, které se budete snažit co nejlépe zvládnout, aby vás pak v reálné praxi už nikdy nezaskočily.

Vyzkoušíš si fotografování skupinek tak, aby to pro tebe nebyl nepříjemný úkol, ale aby to byla zajímavá fotografická výzva, kterou budeš mít plně pod kontrolou. Opět s důrazem na nejčastější chyby a problémy při focení reálných skupin svatebčanů.

Nakonec si vyzkoušíme i párové focení ženicha a nevěsty.

2. den – neděle

 • 10:00 – 13:00 Jak zpracovat tisíce fotek v rekordním čase. Import fotografií (kdo bude mít fotky z předchozího dne a nebude se je bát ukázat ostatním, doporučuji použít přímo tyto fotky z kurzu). Jak si udělat ve fotkách pořádek pro okamžitou práci i na celý život. Jak rychle vybírat fotografie, způsoby workflow. Bleskové úpravy velkého množství svatebních fotografií (synchronizace, presety, klávesové zkratky, pásové zpracování). Hlavní část práce bude probíhat v programu Adobe Photoshop Lightroom Classic, představené postupy je ale možné uplatnit i v jiných programech.
 • 13:00 – 14:00 Čas na oběd, přestávka
 • 14:00 – 17:00 Práce ve Photoshopu. Důraz budu klást na rychlé a efektivní úpravy. Nedestruktivní metody zpracování fotografií. Rychlá a kvalitní řešení nejčastějších úprav svatebních fotografií.

Program a časový harmonogram kurzu je orientační, budu ho přizpůsobovat počtu přihlášených účastníků, jejich vstupním znalostem a přáním.

Jaké jsou tvoje nutné vstupní předpoklady do kurzu?

Předpoklad je takový, že jako fotograf/ka už znáš alespoň základní ovládání svého fotoaparátu. Také vztah mezi clonou, časem a ISO. Technické základy fotografování se učit nebudeme, ale pokud máš o svatební workshop zájem, můžeme se základy naučit individuálně s předstihem.

Kurz zamýšlím především pro lidi, kteří chtějí začít fotit svatby nebo mají za sebou menší počet svateb, do cca padesáti zakázek. Kurz může být ale zajímavý i pro pokročilejší fotografy, protože ti si budou moci vyzkoušet něco, co v rychlosti reálného svatebního obřadu zkoušet nelze a zdokonalí si tak svoji techniku focení. Pro pokročilejší fotografy připravím náročnější úkoly.

Co s sebou?

 • Určitě si vezmi svoji fotografickou výbavu, budeš s ní fotit v sobotu. Vezmi ideálně všechno, co by sis vzal/a na focení reálného svatebního obřadu. Stačí ale jeden foťák a jeden objektiv. Pokud nemáš, můžu ti zapůjčit i svoji techniku (v případě zájmu mi dej hned s přihlášením na kurz vědět), ale lepší je, když se naučíš pracovat s tou svojí.
 • Deštník (svatební fotograf musí být připravený do každého počasí :-))

Místo konání

Ubytování, strava, doprava

Ubytování, stravu a dopravu si v Praze každý řeší a platí sám. Na obědy můžeme chodit společně v docházkové vzdálenosti. Není potřeba auto. Pokud autem přijedeš, pro informace o možnostech parkování mě neváhej kontaktovat.

Termíny

 • víkend 15. – 16. srpna 2020 

Nevyhovuje ti termín? Nevadí, napiš mi o tvém zájmu a až budu otevírat nové termíny, dám ti vědět ;-)

Cena kurzu

1 den (sobota nebo neděle dle vlastního výběru)… 4.500 Kč
Kompletní víkend… 7.000 Kč

Pro fanoušky z Instagramu a Facebooku sleva 20 %

Kapacita kurzu je omezená pouze pro malý počet účastníků, aby měl každý dost času a prostoru.
V případě tvojí nemoci/neúčasti je platba nevratná, nabídnu ti ale nový termín nebo jiný kurz v obdobné cenové hodnotě.

Jak se přihlásit?

Napiš mi e-mail na: [email protected]
Pro vystavení faktury mi zašli jméno, adresu, popř. podnikatelské identifikační údaje.
Obratem pošlu další instrukce.

Sdílejte prosím!

Štítky: , , , , , , ,

Blog svatebního fotografa » Foto workshopy svatebního fotografa
1. 7. 2020, aktualizace 27. 7. 2020
Autor: svatební fotograf Petr Doležal

Odebírat
Upozornit na
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments