svatební fotograf

Fotograf interiérů – Praha: nemovitosti, byty, reality, architektura

Fotograf interiérů – Praha a okolí

V roce 2021 jsem rozšířil svoji činnost na fotografování interiérů, exteriérů, architektury a veškerých nemovitostí. Nafotím pro Vás byty pro nabídku prodeje nebo nájmu, kancelářské prostory, pracoviště jako jsou kadeřnictví, ordinace, ateliéry a dílny nebo jakékoliv jiné místnosti a sály. Fotografuji sám, zaměřuji se na menší projekty, kde není potřeba spousta lidí a techniky k přípravě objektu pro fotografování.

Doba dodání fotografií nemovitostí

Běžná doba dodání fotografií je 1 až 2 týdny od focení nebo dle domluvy.

Kolik fotografií dostanete?

Počet fotografií interiérů a exteriérů nijak striktně neomezuji. Obvykle nafotím větší množství snímků, ze kterých pro Vás připravím výběr finálních fotografií podle individuální domluvy.

Jak upravuji fotografie architektury a interiérů?

Všechny vybrané fotografie upravuji, aby působily reprezentativně pro Vámi určený účel. Samozřejmostí je doladění světlosti a barevnosti a dodatečné retuše nedostatků, kterým nešlo zabránit při fotografování. Pokud si budete přát dodat fotografie nemovitostí pro webové stránky, mohu Vám je dodat v potřebné velikosti (nebo ve více velikostech), poměru stran a s dalšími vlastnostmi dle Vašich požadavků, které mi dopředu sdělíte.

Jak fotografie předávám?

Standardně posílám fotografie v elektronické podobě (běžný formát JPG). Pokud si budete přát tištěné fotografie nebo vytvořit katalog, dejte mi vědět a domluvíme se individuálně.

Cena fotografování interiérů a architektury

Kontaktujte mě prosím, vytvořím vám cenovou nabídku na míru.

Příklady objednávek fotografování nemovitostí

 • fotografování realit pro účel prodeje nebo nájmu nemovitosti
 • fotografování architektury, bytových a nebytových domů pro prezentační účely
 • nová i delší dobu zavedená sídla pro podnikání (kadeřnické salóny ad.) pro webové prezentace
 • restaurační a hotelové prostory
 • fotografování kancelářských a jiných pracovních interiérů se zaměstnanci i bez zaměstnanců
 • fotografování specializovaných pracovišť s důrazem na vnitřní vybavení (ordinace ad.)
 • výrobní prostory
 • skladové prostory
 • ateliéry
 • fotografování kulturních objektů
 • fotografování sportovních areálů, hřišť, stadionů, sportovních hal…
 • zahrady a zahradní architektura
 • sklepní a půdní prostory, garáže

Jaký je pro fotografování nemovitostí postup?

 1. Kontaktujte mě. Řeknete mi, co si přejete vyfotografovat, za jakým účelem a jaký by měl být výstup (elektronická podoba fotografií nebo tištěné fotografie).
 2. Domluvíme se na konkrétním datu a času pro fotografování. Podle typu fotografované nemovitosti je někdy lepší domluvit takový čas, kdy v prostorách nikdo není (např. po skončení pracovní doby), někdy naopak budete potřebovat zachytit zaměstnance nebo Vás v průběhu práce. Můžete se také zamyslet nad tím, kdy bývá v objektu nejlepší světlo pro fotografování, kdy parkuje před domem nejméně automobilů, atd. Pokud si nejste jistí a potřebujete nejlepší výsledek, nebo pokud si přejete nafotit objekt v různých denních dobách (ročních období), je možné se domluvit na více návštěvách objektu, kdy první návštěva může proběhnout formou konzultace a při dalších návštěvách se nemovitost fotografuje.
 3. Základní úklid objektu neprovádím. Je potřeba, abyste si sami dopředu zajistili úklid objektu. Je možné, že budu při fotografování potřebovat doladit některé detaily ke zvýraznění důležitých objektů v prostorách, takže mohu přesunout křeslo, nařasit závěs, odklidit drobné věci z polic atd. Ale úklid od nepořádku, vysypané koše, umytí oken, posečení trávy: to vše musí být zajištěno už dopředu, aby se focení zbytečně neprodlužovalo.
 4. V den fotografování nemusíte být na místě, stačí, když mi někdo zajistí přístup do objektu (pokud se jedná o interiér nebo uzavřený objekt). Pracuji sám, Vaše přítomnost po dobu focení není nutná (pokud se předem domluvíme, co přesně vyfotografovat). Pro práci používám stativ a světla, techniky ale není tolik, aby překážela lidem v objektu v běžném provozu.
 5. Vybrané a upravené fotografie očekávejte zhruba za 1 až 2 týdny na Vašem e-mailu.